Z MČR ve sprintu a MČR družstev vezeme celkem 9 medailí

27.9.2021

Prodloužený víkend 24. – 26. 9. v Račicích opět patřil veslařům. Na umělém vodním kanále proběhlo nejdříve Mistrovství České republiky ve sprintu a poté dvoudenní Mistrovství České republiky družstev.

Z Mistrovství České republiky ve sprintu si naše malá výprava veze celkem 6 medailí! Každý finálový start jsme přitom proměnili v cenný kov. Stříbrné medaile vybojovali junioři Matěj Halady, Matěj Kašík, Martin Ježek a Petr Polášek jak na čtyřce nepárové, tak na čtyřce párové. V obou případech jim zlato uniklo velmi těsně. Na čtyřce nepárové o 6 desetin, na párové dokonce jen o necelou desetinu. Další stříbro do naší sbírky přidal Adam Jurčík v závodě dvojskifů mužů lehkých vah. O všechny bronzy se pak postarala Markéta Nedělová. Vybojovala je na dvojskifu, dvojce a osmě. Dorostencům Alexi Novákovi (skif), Marku Husaříkovi a Martinu Rejdovi (dvojskif), ani Adamovi Jurčíkovi na skifu se do finále z rozjížděk nepodařilo probojovat.

Mistrovství České republiky družstev jsme zahájili podobně úspěšně jako páteční „sprinty“. Všem posádkám Slováckého veslařského klubu se totiž podařilo postoupit z rozjížděk do nedělních bojů o cenné kovy. A po finálovém dni se břeclavští závodníci opět nevraceli z prázdnou – medailemi byli dekorování celkem třikrát. Tentokrát se jim dařilo převážně v nepárových disciplínách. Stříbro vybojovali starší žáci na čtyřce s kormidelníkem, která jela ve složení Lukáš Kašík, František Zalibera, Denis Zalibera, Jiří Třináctý, kormidelník Matěj Halady. Pro bronz si přijeli junioři Matěj Halady, Martin Ježek, Petr Polášek a Matěj Kašík na čtyřce bez kormidelníka. Ve stejné disciplíně si bronz vyjela také Markéta Nedělová s parťačkami z Jindřichova Hradce. Na kontě máme také několik čtvrtých míst – z párové čtyřky starších žáků, párové čtyřky juniorů a dvojskifu žen. Páté místo přidala Markéta Nedělová na osmě. Díky všem za předvedené bojovné výkony!