SVK Břeclav > Dračí lodě

Dračí lodě

Rostoucí popularita závodů dračích lodí zasáhla i Slovácký veslařský klub. I když se závodník na dračí lodi neopírá do vesel tak, jak jsme zvyklí, ale silou svých paží odráží vodu pádlem, objevila se v našich řadách parta lidí, ve které se probudil dračí týmový duch. Zašlo to tak daleko, že se jedna červnová sobota promění v dračí boj na řece Dyji při závodě Břeclavský drak, který náš klub pořádá. Teď se pojďme podívat, jak celý tento příběh vznikl.

Psal se rok 2007, kdy usedla posádka několika odvážných břeclavských veslařů spolu se svými kamarády poprvé do dračí lodě na Chalupa cupu, který se mimořádně konal v Třeboni. Se svým prvním startem mohli být velice spokojení, protože odjížděli domů s celkovým 4. místem.

Posádka v roce 2007

Posádka v roce 2007

Další rok se už Chalupa cup stěhoval do Jindřichova Hradce, rodiště Václava Chalupy, který tento závod pořádá. Posádka značně posílená zkušenostmi pak zvítězila k překvapení soupeřů v závodu měst a mezi profesionálními týmy se prosadila na skvělém 3. místě.

Posádka v roce 2008

Posádka v roce 2008

S velkými ambicemi odjížděla skupina břeclavských draků na Chalupa cup 2009, jejímiž členy byly také úspěšní juniorští veslaři. Ihned od startu břeclavští vařili vodu a podařilo se jim s dostatečným náskokem obhájit vítězství v závodu měst a putovní pohár zamířil navždy do klubovny SVK. Po těsném souboji v závodu firem obsadila tato posádka ještě 3. příčku. Večer po závodech dali hlavy dohromady hospodář SVK Ing. Luboš Krátký, kapitán břeclavského týmu Josef Akai, zástupce asociace dračích lodí Bob Janeček a vznikl nápad na závody Grand Prix dračích lodí na řece Dyji.

Posádka v roce 2009

Posádka v roce 2009

15. května 2010 vyjely od břehů areálu SVK první dračí týmy ke svému závodu. Pevně věříme, že se závod Břeclavský drak stane tradicí.

Prohlédněte si také fotogalerii ze závodů dračích lodí.