Z MČR dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů vezeme parádních 11 medailí!

28.6.2022

Veslařské Mistrovství České republiky dorostu, juniorů, seniorů B a seniorů v Račicích přineslo mnoho dramatických soubojů a zároveň přehlídku proměnlivého počasí. Závodníci se v pátek museli popasovat s vysokými teplotami, v sobotu všechny zalila spousta vody z nebe, závody dokonce byly na nezbytnou dobu přerušeny, a v neděli se opět vrátily tropy. Ale i přes tyto těžké podmínky byli k vidění skvělé výkony, a to i od břeclavských závodníků, kteří dvanáct startů ve finále A proměnili v 11 cenných kovů!

Medailové žně zahájil Aleš Suský, který na dvojskifu mužů lehkých vah spolu s kolegou z LS Brno vybojoval bronz.

První mistrovský titul pro SVK Břeclav získala Markéta Nedělová na dvojce žen se závodnicí z ČVK Praha. „Závod byl zcela jasně v režii Markéty a její kolegyně a probíhal systémem start–cíl,“ okomentoval průběh závodu trenér Josef Akai. Na třetím místě skončila břeclavská odchovankyně Magdalena Novotná, nyní veslující v Blesku Praha, která získala i stříbro v kategorii žen do 23 let. Markéta dále zvítězila i na čtyřce bez kormidelníka společně s veslařkami z ČVK Praha, LS Brno a ČVK Pardubice. Zlatý hattrick Markéty Nedělové se bohužel nekonal a ze závodu osem žen si Markéta a její kolegyně odvezly bronz.

Zásluhou Aleše Pospíšila a jeho parťáka z SK Hamr putuje titul mistra ČR z dvojky bez kormidelníka mužů do Břeclavi. Závod byl pro břeclavské fanoušky o to zajímavější, že zde startoval i náš olympionik z Ria Lukáš Helešic, který si dojel pro bronz. Protože se jednalo o společný závod mužů s muži do 23 let, získal Aleš i zlato za kategorii do 23 let. Navíc se příští týden v této posádce zúčastní nominačního závodu na mistrovství svět do 23 let.

Matějové Kašík a Halady si s kormidelníkem Viliamem Gurišem v disciplíně dvojka s kormidelníkem dojeli pro stříbro, když nestačili pouze na posádku z Jindřichova Hradce. Další start ve finále A Matěj Halady a Matěj Kašík bohužel v medaili neproměnili a na dvojce bez kormidelníka juniorů skončili čtvrtí.

To, že v Břeclavi se na dvojkách umí veslovat, dokázali i Lukáš Nešpor s Adamem Jurčíkem na dvojce mužů lehkých vah v kategorii do 23 let, když získali bronzovou medaili.

Dorostenci na čtyřce s kormidelníkem nás také nezklamali a v sestavě Denis a František Zaliberovi, Alex Novák, Martin Rejda a kormidelník Viliam Guriš si doveslovali v dramatickém závodě pro stříbro.

I v posledním závodě programu mezinárodního MČR měl Slovácký veslařský klub zastoupení. Valtický Martin Ježek si spolu se svými kolegy, se kterými reprezentoval před týdnem na II. kole světového poháru v Poznani, na osmě dovesloval pro stříbrnou medaili. V napínavém závodě v závěru podlehli pouze čisté osmě Dukly, ve které seděl náš odchovanec Dalibor Neděla. Ten získal také titul mistra republiky na čtyřce párové.

Bratři František a Denis Zaliberovi skončili v závodě dvojek dorostenců na slušném pátém místě, pouhé půl vteřiny od čtvrté příčky. To je na dorostence „prvoročáky“ moc hezký výkon. Pátou příčku v hlavním finále obsadil také zkušený Aleš Suský na skifu mužů lehkých vah. Junioři Marek Husařík s Antonínem Přibilem, který nyní vesluje v Olomouci, skončili na dvojskifu na 11. místě.

Sofia Koršalová a Tereza Oslzlá se bohužel neprobojovaly na dvojskifu, ani čtyřce párové z rozjížděk a opravných jízd do dalších závodů.