Veslaři SVK si z mistrovství Moravy přivezli 8 titulů

13.6.2016

Celkem osm titulů mistrů Moravy a další umístění na stupních vítězů si do Břeclavi přivezli veslaři Slováckého veslařského klubu Břeclav. Na brněnské přehradě se o uplynulém víkendu uskutečnilo Mistrovství oblasti Morava a naši závodníci se rozhodně neztratili. Podobná mistrovství se jela také v oblasti Labe a Vltavy a výsledky z těchto regat opravňují úspěšné veslaře ke startu na blížícím se mistrovství republiky.

Hned úvodní závod celého nedělního finálového dne přinesl břeclavským barvám titul, když na čtyřce s kormidelníkem dokázaly zvítězit břeclavské starší žákyně ve složení Tereza Melská, Tereza Doležalová, Kateřina Snopková a Jana Chlumecká na kormidle s Šimonem Helešicem. Velmi úspěšně reprezentovala mezi staršími žákyněmi Magdalena Novotná, která dokázala získat dokonce dva tituly, a to na skifu mezi staršími čtrnáctiletými žákyněmi a spolu s oddílovou kamarádkou Annou Balgovou i na dvojskifu. Magda potvrdila letošní výbornou výkonnost, která je příslibem pro červencové mistrovství republiky. Mezi staršími žákyněmi třináctiletými vybojovala páté místo na skifu Petra Křivánková. Břeclavské starší žákyně dokázaly obsadit závod párových čtyřek s kormidelníkem dvěma posádkami. Pěkného druhého místa dosáhla posádka děvčat ve složení Tereza Melská, Kateřina Snopková, Tereza Doležalová a Anna Balgová s kormidelníkem Šimonem Helešicem a v tomtéž závodě skončila na šestém místě další břeclavská loď ve složení Petra Křivánková, Sabina Skoumalová, Jana Chlumecká a Barbora Suchánková, na kormidle s Lukášem Panáčkem.

Břeclav měla svoji zástupkyni i mezi mladšími žákyněmi dvanáctiletými, kde Adéla Polášková skončila na skifu na třetím místě. Adéla však dočasně hájí barvy konkurenčního Hodonína, a to z ryze pragmatických důvodů, protože v Břeclavi momentálně další stejně staré veslařky nejsou a na mistrovství oblasti ani republiky se dle nové kvóty Českého veslařského svazu nemohou tvořit v této věkové kategorii společenství s jinými kluby v disciplíně dvojskifů, na čtyřkách pak omezeně. Zdá se, že spolupráce s hodonínským klubem není zbytečná – s novou oddílovou kolegyní Adéla uspěla na dvojskifu, když si společně dojely pro titul mistryň Moravy a jsou dalšími nadějemi pro nadcházející mistrovství republiky.

Na letošním mistrovství se dařilo mezi ženami Markétě Nedělové, která pro klub vybojovala dvě zlaté medaile za vítězství na dvojskifu spolu s hodonínskou závodnicí Veronikou Brázdovou. Obě závodnice si vychutnaly pocit vítězek i po závodu párových čtyřek, kde spolu s další břeclavskou veslařkou Anežkou Buzrlovou a Michaelou Tomaštíkovou z Uherského Hradiště bezpečně zvítězily. Markéta do sbírky nakonec přidala i třetí místo ve skifu žen.

Mezi dorostenkami na skifu obsadila páté místo ve finále B Kateřina Mitričová. O poznání lépe se dařilo juniorkám Kláře Noskové a Leoně Balgové, které na dvojce bez kormidelníka získaly pěkné druhé místo.

Velmi dobrou výkonnost z posledních závodů potvrdil Aleš Suský, když zcela suverénním způsobem zvítězil na skifu mužů lehkých vah. Ve stejném závodě jej na třetím místě doplnil další břeclavský skifař Petr Rampula. Oba naši veslaři se posadili do posádky na párové čtyřce a spolu s kolegy z Přerova obsadili konečné druhé místo. Z druhého místa se mohl radovat i junior Jakub Klimovič, který jel ve společenství s dalšími veslaři na párové čtyřce. Na skifu se nepodařilo Jakubovi postoupit z rozjížďky.

Zklamáním skončil závod pro břeclavské dorostence Dalibora Nedělu, Aleše Pospíšila, Adama Jurčíka a Samuela Polacha na čtyřce bez kormidelníka. Chlapci pomýšleli na nejvyšší stupínek, ale před závodem nedokázali nalézt v brněnské loděnici odložené krakorce ke své lodi, a tak startovali na vypůjčené stařičké lodi z brněnského klubu. Konečné třetí místo a zklamání snad bude pro dorostence dostatečným varováním, že si musejí příště na příslušenství ke své lodi dávat větší pozor, než doposud. O poznání lépe dorostenci skončili v závodě dvojek bez kormidelníka, kde Adam a Samuel skončili celkově pátí a Dalibor s Alešem do posledních metrů bojovali o vítězství s přerovskou posádkou, ale nakonec se museli spokojit s druhým místem. Výše jmenovaní dorostenci doplnění o Dominika Kučeru, Lukáše Rylicha, Lukáše Nešpora a Lukáše Panáčka s kormidelníkem Tobiášem Mitričem skončili v závodě osem dorostenců na celkovém druhém místě. Velmi dobře reprezentoval na skifu dorostenců Dominik Kučera, který do rozjížďky „vyfasoval“ dva největší favority, a proto bojoval jen ve finále B. Tam však svým vítězstvím a dobrým časem potvrdil, že měl reálnou šanci bojovat o třetí místo ve velkém finále. Další vítězství v „béčkovém“ finále přidal spolu s Lukášem Rylichem na dvojskifu.

Dařilo se starším žákům Timonu Vlašicovi, Janu Turkovi, Šimonu Helešicovi, Patriku Ptáčníkovi na kormidle s Lukášem Nešporem, kteří pro SVK vybojovali titul mistrů oblasti Morava na čtyřce s kormidelníkem, když ve finiši těsně porazili závodníky z ČVK Brno. Ve stejném závodě ještě páté místo přidali Tobiáš Mitrič, Danny Kubík, Adam Maurič a David Nešpor na kormidle s Terezou Melskou. Že má momentálně břeclavský klub silné družstvo straších žáků potvrdili chlapci ve složení Vlašic, Turek, Ptáčník a Petr Polášek s kormidelníkem L. Nešporem, když vybojovali prvenství i na párové čtyřce. Ve stejné disciplíně jim čtvrtým místem sekundovala párovka ve složení Helešic, Kubík, Mitrič, Maurič s kormidelníkem L. Rylichem. Velmi dobře si v závodu skifařů mezi staršími třináctiletými žáky vedl Petr Polášek, který ve finále skončil na druhém místě, když nestačil jen na soupeře z Olomouce.

Mezi mladšími žáky se nejvíce na skifu dařilo v kategorii dvanáctiletých Matěji Haladymu, který se z rozjížďky dostal do finále A, kde obsadil celkově velmi pěkné třetí místo. Ve finále B se objevili další dva mladší žáci, Adam Blažek, který byl třetí a Matěj Kašík, kterému ve finále B patřilo konečné páté místo. Všichni tři jmenovaní poté usedli do párové čtyřky a doplněni závodníkem z Uherského Hradiště dojeli do cíle na slušném druhém místě.

Vítězné břeclavské posádky z Mistrovství oblasti Morava

• Skif starší žákyně 14leté – Magdalena Novotná (SVK Břeclav)

• Dvojskif starší žákyně – Magdalena Novotná, Anna Balgová (obě SVK Břeclav)

• Čtyřka s kormidelníkem starší žákyně – Tereza Melská, Tereza Doležalová, Kateřina Snopková, Jana Chlumecká, kormidelník Šimon Helešic (všichni SVK Břeclav)

• Čtyřka s kormidelníkem starší žáci – Timon Vlašic, Jan Turek, Šimon Helešic, Patrik Ptáčník, kormidelník Lukáš Nešpor (všichni SVK Břeclav)

• Čtyřka párová starší žáci – Timon Vlašic, Jan Turek, Patrik Ptáčník, Petr Polášek, kormidelník Lukáš Nešpor (všichni SVK Břeclav)

• Dvojskif žen – Markéta Nedělová (SVK Břeclav), Veronika Brázdová (Hodonín)

• Čtyřka párová žen – Markéta Nedělová (SVK Břeclav), Anežka Buzrlová (SVK Břeclav), Veronika Brázdová (VK Hodonín), Michaela Tomaštíková (VK Morávia Uherské Hradiště)

• Skif mužů lehkých vah – Aleš Suský (SVK Břeclav)