Veslaři SVK Břeclav vybojovali několik vítězství na regatě v Hodoníně

1.6.2017

Veslaři Slováckého veslařského klubu Břeclav se o víkendu zúčastnili tradiční mezinárodní veslařské regaty v Hodoníně a na řece Moravě se jim vůbec nevedlo špatně, i když ve srovnání s loňským rokem se jim nepodařilo zvednout nad hlavu putovní pohár za celkové vítězství klubu. Nicméně v rámci jednotlivých disciplín si připsali celou řadu skvělých výsledků. Navíc na závodech chyběly některé opory, jako například nemocný Petr Rampula nebo dvojka Aleš Pospíšil s Daliborem Nedělou, kteří dali přednost tréninku před závody. Někteří naši veslaři si naopak z Hodonína přivezli svoji vůbec první medaili za vítězství a věříme, že jim bude motivací k dalšímu usilovnému tréninku.

V kategorii mladších žáků jsme měli tři zástupce. Nejdříve v sobotním závodě Michal Kos s Markem Husaříkem na dvojskifu obsadili čtvrté místo, ale v neděli si spravili chuť a ve své jízdě zvítězili. V sobotním závodu dvojskifů pro změnu dokázal zvítězit Tomáš Panáček s kolegou z Piešťan a na konto SVK Břeclav tak připsal další úspěch. K výkonu všem třem gratulujeme a nezbývá než si přát, aby chlapci poctivě trénovali, a vychutnali si tak pocity vítězů i na dalších veslařských regatách.

Velmi početná skupina břeclavských starších žáků podávala v průběhu víkendových závodů poměrně stabilní výkony. Na skifu mezi staršími čtrnáctiletými žáky přesvědčivě ve své jízdě zvítězili Petr Polášek a Adam Maurič. Matěj Halady přidal v kategorii třináctiletých na skifu druhé místo, třetí pak byl Vojta Kalužík. Svoji premiéru si na skifu odbyl Marek Dvořák, který skončil čtvrtý.

V závodě dvojskifů si pro zlatou medaili přijeli Adam Maurič s Martinem Ježkem a také Petr Polášek s Matějem Haladym. Pro čtvrtá místa si dojely dvojskify ve složení Matěj Kašík, Vojtěch Kalužík a Zdeněk Čech s Markem Dvořákem.

Břeclavské čtyřky s kormidelníkem vybojovaly druhé místo (Kašík, Helešic, Kalužík, Blažek, k. Nešpor), respektive čtvrtou příčku (Maurič, Čech, Dvořák, Ježek, k. Jurčík). O poznání lépe se vedlo starším žákům na párovkách, kde se spolu potkaly obě břeclavské v jedné jízdě. Druhé místo vybojovala posádka ve složení Halady Matěj, Polášek Petr, Maurič Adam, Ježek Martin s kormidelnicí Janou Chlumeckou. Druhá párovka SVK skončila třetí. Rovněž třetí skončila ve své jízdě párová čtyřka našich začátečníků ve složení Vít Dvorský, David Rubecký, Ivo Helešic, Alexander Marinkov a kormidelnice Terezka Melská.

Starší žákyně nejdříve poměřily své síly na skifech. V kategorii třináctiletých mladších žaček vybojovala druhé místo Adéla Polášková, rovněž druhá místa obsadila děvčata v kategorii čtrnáctiletých skifařek, a to jak Petra Křivánková, tak Sabina Skoumalová.

Na dvojskifu se podařilo ve své jízdě zvítězit Petře Křivánkové s Karlou Knötigovou a shodně tři třetí místa přidaly dívčí posádky dvojskifů ve složení Jana Chlumecká, Sabina Skoumalová, Tereza Melská s Adélou Poláškovou a Barbora Suchánková s kolegyní z Hodonína.

Děvčatům se dařilo na čtyřkách s kormidelníkem, když obě dvě břeclavské posádky obsadily první dvě místa. Vítězství vybojovala čtyřka „s“ ve složení Melská, Polášková a parťačky z Hodonína, pro druhé místo si dojela čistá břeclavská posádka ve složení Křivánková, Skoumalová, Knötigová a Chlumecká s kormidelníkem Šimonem Helešicem.

Na párové čtyřce se naše děvčata Adéla Polášková s Terezou Melskou radovala ze zlaté medaile opět ve společenství s děvčaty z Hodonína, další čistá břeclavská párovka brala třetí místo.

Břeclavským dorostencům se v Hodoníně, ve srovnání s loňským rokem, příliš nedařilo. Nejlepším umístěním dorostenců – chlapců bylo druhé místo dvojskifu Jan Turek, Lukáš Panáček. Dále chlapci pobrali třetí místo na skifu (Panáček), na čtyřce bez kormidelníka (Turek, Vlašic, Ptáčník, Polach) a bronz brala i čistá břeclavská osma.

V daleko lepším světle se představily dorostenky SVK Břeclav, když Magdalena Novotná jasně zvítězila na skifu a pěkným druhým místem ji doplnila Anička Balgová. Také z dvojskifu si Magda odvezla zlato spolu s parťačkou z Uherského Hradiště, třetí místa pak s kolegyněmi z jiných klubů na dvojskifu získaly Anna Balgová a Kateřina Snopková.

Mezi juniory mělo momentálně břeclavské veslování početně slabší zastoupení, tím spíš, když Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem dali přednost tréninku před závody. Na skifu se v této kategorii představil pouze Adam Dalibor Jurčík, který skončil na třetím místě ve své jízdě. Břeclavské juniorky v Hodoníně nestartovaly, což je škoda.

Mezi ženami se dařilo Markétě Nedělové s Anežkou Buzrlovou, která se po zdravotních komplikacích snad konečně naplno vrátila k veslování. Markéta zvítězila ve své jízdě na skifu a společně s Anežkou dokázaly zvítězit i na dvojskifu. Další vítězství děvčata přidala na párové čtyřce spolu s veslařkami z Hodonína a Uherského Hradiště.

Do osmy (mix) se po delší závodní pauze posadila i trenérka Slávka Kouřilová, která s veslaři z Hodonína potvrdila pořád dobrou výkonnost a zvítězila v kategorii masters. Ve stejné disciplíně bral druhé místo také další břeclavský veslař Antonín Přibyl. Ten přidal i vítězství ze závodu mix dvojskifů s veslařkou z Uherského Hradiště a třetí příčku z dvojskifu mužů s brněnským parťákem.

Ve skifu mužů obsadil Aleš Suský třetí místo a se svým kolegou Vančem (Piešťany) přidal druhé místo na dvojskifu. Vítězství se nakonec Aleš dočkal ve společenství s dalšími veslaři z Hodonína a Piešťan na párové čtyřce.