Ukončení sezony – Žaba 2016

6.11.2016

O poslední říjnové sobotě pořadatelský tým Slováckého veslařského klubu ve složení Petra Pafkovičová, Sylvie Švedová, Markéta Nedělová, Jakub Starnovský a Dalibor Neděla uspořádal tradiční ukončení sezony – Žabu 2016.

Tu jsme zahájili, stejně jako každý rok, závody na řece Dyji, kde se proti sobě utkalo celkem šest „mixových“ párových čtyřek s kormidelníkem. Ze tří rozjížděk po dvou lodích vítěz postupoval do finále A, poražený měl možnost bojovat o co nejlepší umístění ve finále B. Nikdo nechtěl nechat postupové místo nikomu zadarmo, proto jsme mohli být svědky několika těsných dojezdů. Veslařské klání nakonec dopadlo následovně:

Finále A

1. místo – Aleš Suský, Dalibor Neděla, Magdalena Novotná, Lukáš Nešpor, korm. Kateřina Mitričová

2. místo – Markéta Nedělová, Timon Vlašic, Petr Polášek, Matěj Halady, korm. Tereza Melská

3. místo – Antonín Přibil, Jan Krátký, Jakub Klimovič, Zdeněk Čech, korm. Sabina Skoumalová

Finále B

1. místo – Dominik Kučera, Patrik Ptáčník, Jan Turek, Kateřina Mitričová, korm. Lukáš Nešpor

2. místo – Petra Pafkovičová, Aleš Pospíšil, Matěj Helešic, Kateřina Snopková, korm. Sabina Skoumalová

3. místo – Klára Nosková, Tobiáš Mitrič, Adam Maurič, Karla Knötigová, korm. Tereza Melská

Po té, co předseda klubu František Pafkovič pro letošní rok symbolicky zamknul řeku Dyji, jsme se přesunuli do prostor naší hospody. Organizátoři měli připraveno několik soutěží a her, promítání videa s fotkami z uplynulé sezony, diskotéku a také tři ankety, ve kterých mohli volit všichni, kdo na Žabu přišli – tradiční hlasování o nejlepšího kuchaře (autora příspěvku do pohoštění) a dvě novinky, hlasování o nejlepší posádku roku a skokana roku. Nejúspěšnějšími v jednotlivých anketách byli:

Anketa o nejlepšího kuchaře – bratři Lukáš a Matěj Helešicovi

Anketa a nejlepší posádku roku – dvojka bez kormidelníka Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil

Anketa o skokana roku – Lukáš Nešpor

Pořadatelský tým také ze všech zúčastněných vybral nejlepšího hráče (toho, kdo se zapojil do nejvíce soutěží a byl nejúspěšnější), kterým se stal Dominik Kučera.

Nejvytrvalejší na Žabě vydrželi až do pozdních večerních hodin. Podle několika pozitivních ohlasů od dětí i dospělých lze soudit, že šlo o vydařenou akci, kterou příští rok rádi zopakujeme!