Tři medaile z Bánské Bystrice

10.3.2013

V sobotu 9. března  se konalo 14. Mezinárodní mistrovství Slovenska ve veslování na trenažérech. Letošní mistrovství se uskutečnilo tak jako loni v Banské Bystrici v budově Gymnázia A. Sládkoviča. Mezinárodní účast doplňovala nejen naše malá výprava veslařů z SVK Břeclav, ale také početnější výpravy z Běloruska, Ruska, Polska, Srbska a Maďarska.

Mezi prvními jízdami se konal závod mladších žaček, v němž zvítězila naše favorizovaná Tereza Hlavinková, která si svým zlepšeným osobním časem zajistila vítězství mezi dívkami i mezi stejně starými kluky. V tomto závodě jí byla důstojnou soupeřkou Magdaléna Novotná, která si taktéž zlepšila svůj čas téměř o 7 vteřin a patřila jí stříbrná medaile.

V chlapecké kategorii mladších žáků startoval Vlastík Duchoň hned v první jízdě, ve které skončil na druhé pozici, ale dva soupeři v dalších jízdách si jeho čas pohlídali, tak mu místo na bedně uniklo o pouhou 1 vteřinu. Patilo mu i tak pěkné 4. místo. Jan Holbík v kategorii starších žáků narazil na o rok starší soupeře, a tak boj o přední pozice byl pro něj velmi těžký. Celkově skončil na 16. místě.

Naopak Aleš Suský, jenž absolvoval den před závody ples břeclavského gymnázia, se v závodě mužů lehkých vah vzepjal k maximálnímu výkonu a po vyrovnaném průběhu závodu ukázal v závěru soupeřům ukázkový finiš, na který nestačil nikdo zareagovat. Na dvoukilometrové trati zvítězil časem 6:26,5 min.