Rekordní počet medailí z MČR dorostu, juniorů a seniorů!

29.6.2021

Rekordní počet medailí si z Mistrovství České republiky dorostu, juniorů a seniorů odvážejí závodníci Slováckého veslařského klubu! Po úspěšném víkendu se mohou pyšnit šesti tituly mistrů republiky, pěti stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi.

O zisk největšího počtu zlatých medailí se na umělém vodním kanále v Račicích zasloužili břeclavští muži. Aleš Suský a Petr Rampula spolu nejdříve slavili zisk titulu na dvojskifu mužů lehkých vah, o dvě hodiny později si přijeli pro další na dvojce mužů lehkých vah. Dařilo se také jejich „těžkovážným“ kolegům – Dalibor Neděla přidal do své sbírky titul mistra republiky na párové čtyřce, Aleš Pospíšil zase na nepárové čtyřce. Oba se v těchto posádkách představí také na Mistrovství světa do 23 let, které proběhne od 7. do 11. července právě v Račicích. Pátý titul mistrů republiky pro břeclavské barvy vybojovali junioři na čtyřce nepárové s kormidelníkem, která startovala se složení Matěj Halady, Martin Ježek, Petr Polášek, Matěj Kašík, kormidelník Adam Jurčík. „Jedinou zástupkyní něžného pohlaví, které se podařilo vybojovat zlatou medaili, byla Gabriela Snopková. Ta spolu se svými kamarádkami z Olomouce nenašla přemožitelky na osmě dorostenek,“ uvedl hlavní trenér břeclavských veslařů Josef Akai.

Gabriela Snopková si z Račic odvážela také stříbrnou medaili, a to z dvojskifu s parťačkou z Brna. Po dvou stříbrech vybojovala i žena Markéta Nedělová. Nejdříve na nepárové čtyřce a poté ve velmi vyrovnaném a napínavém závodě osmiveslic. „Další stříbrnou medaili do sbírky rodiny Nedělovy přidal Markétin bratr Dalibor, tentokrát na osmě, do které usedl i břeclavský odchovanec Lukáš Helešic, nyní závodící v dresu ČVK Praha,“ upozornil Josef Akai. Pro pátou stříbrnou medaili Slováckého veslařského klubu dovesloval Adam Jurčík na dvojce mužů lehkých vah do 23 let.

Ziskem bronzu završili úspěšný víkend Aleš Suský na skifu mužů lehkých vah a Karla Knötigová startující na dvojce juniorek.

Na nepopulární čtvrtá místa měli smůlu zejména junioři Matěj Halady, Martin Ježek, Petr Polášek a Matěj Kašík, kterým medaile „utekla“ jak na čtyřce párové, tak na čtyřce nepárové. Těsně čtvrtý byl také Petr Rampula na skifu mužů lehkých vah. Pátí byli dorostenci Martin Rejda, Marek Husařík a Antonín Přibil spolu s kormidelnicí Gabrielou Snopkovou na osmě, šestý pak Adam Jurčík na dvojskifu mužů lehkých vah. Anně Balgové patřilo ve finále B první místo na dvojskifu a 5. místo na skifu. Ve finále B závodili také dorostenci Marek Husařík a Antonín Přibil, kterým patřilo druhé místo na párové čtyřce, Adam Jurčík, který projel na skifu mužů lehkých vah cílem jako 4., a Karla Knötigová, která skončila na dvojskifu juniorek 6. Ze semifinále se do dalších bojů nepodařilo postoupit dorosteneckým skifařům Martinu Rejdovi a Alexi Novákovi.