Olomouc hostila halový triatlon žactva

22.3.2022

V Olomouci ve sportovní hale Univerzity Palackého se v sobotu 12. března 2022 uzavřela letošní halová sezóna veslařů triatlonem žactva a prvního ročníku dorostu. Závody se uskutečnily v přeskoku překážky snožmo, člunkovém běhu a jízdě na veslařském trenažéru.

Vzhledem k prázdninovému období zastupovala břeclavské veslaře pouze část klubové základny a nevedlo se jí špatně.

Zlatou medaili a pohár za vítězství si domů přivezla Tereza Oslzlá v kategorii dorostenek „prvoročaček“. V dramatickém závodě po běžecké disciplíně figurovala na třetí pozici a poté na veslařském trenažéru rozpoutala „hon na lišku“. Svým trpělivým a stejnoměrně rozloženým výkonem stáhla 100 m před cílem náskok soupeřek a v závěru si již nenechala vítězství vzít.

Šest desetin vteřiny chybělo Natálii Novotné k bronzové medaili v kategorii žaček dvanáctiletých. Zde další břeclavská zástupkyně, Iva Oslzlá, skončila na sedmém místě a na místě jedenáctém náš nováček, Lucia Kapinová.

Mezi žáky staršími ročníku 2008 statečně bojoval Jirka Třináctý, který se bohužel k vysněné medaili nedostal, ale čtvrté místo v silné konkurenci není vůbec špatné.

V žácích ročníku 2009 bral 11. místo Tomáš Bartolčic a 20. místo Tomáš Kuriál.

Svůj první závod si vyzkoušel Štěpán Baláš v ročníku 2010 a obsadil 10. příčku.

O rok mladší Marek Gruber skončil na místě jedenáctém.

V posledním závodě dorostenců statečně bojovali bratři František (5. místo) a Denis (6. místo) Zaliberovi a Matěj Ivančic, jenž po dlouhé závodní odmlce skončil v druhé polovině startovního pole.