O Perunův pohár se závodilo v Ostravě

20.9.2018

V sobotu 15. 9. 2018 se v Ostravě konala regata O Perunův pohár, které se zúčastnili i závodníci Slováckého veslařského klubu Břeclav. Tyto závody jsou proslulé krásnými a originálními medailemi a naši veslaři odjížděli do Ostravy s plánem přivézt jich co nejvíce.

Žáci starší Matějové Kašík a Halady získali každý jedno vítězství na skifu a společně ještě zvítězili na dvojskifu. Trochu méně se dařilo ve stejné kategorii Markovi Husaříkovi a Edisovi Sedláčkovi, když oba byli na skifu ve své jízdě druzí. Stejně dojeli také společně na dvojskifu.

V kategorii mladších žáků startoval v Ostravě jen Denis Zalibera. Na skifu skončil na druhém místě, za to na čtyřce párové se závodníky Piešťan a Ostravy společně zvítězili.

Dorostenci přijeli do Ostravy výborně připravení a získali celkem tři zlaté medaile. Marek Dvořák a Adam Maurič nejprve zvítězili na dvojce a potom také na dvojskifu. Do čtyřky párové se k nim přidali ještě Ivo Helešic a Martin Halady a v tomto složení zvítězili.

Podobně úspěšní byli i junioři Aleš Pospíšil, který triumfoval na skifu, a Dalibor Neděla, jenž zvítězil na skifu dokonce v kategorii mužů. Oba společně usedli do dvojky a opět brali zlaté medaile. Ve čtyřce párové je ještě doplnili Adam Jurčík a Lukáš Nešpor a v tomto složení s přehledem vyhráli.

V Ostravě měly zastoupení i břeclavské veslařky. Výborně si vedla nejmladší z nich Gabriela Snopková, která zvítězila na skifu a potom i na dvojskifu mix s Denisem Zaliberou. Starší žačky Adéla Vrbasová a Adéla Polášková dojely na dvojskifu třetí. Zato dorostenky pobraly hned několik zlatých medailí. Nejprve zvítězily na dvojce Tereza Melská se Sabinou Skoumalovou. Na skifech ve svých jízdách dominovaly Anna Balgová a Karla Knötigová. Všechny společně si potom vyjely zlato na čtyřce bez kormidelníka.

Závodník kategorie masters Antonín Přibil se na těchto závodech stal králem druhých míst. Toto umístění ho potkalo na skifu, dvojskifu i čtyřce párové. Bylo to dáno tím, že na těchto závodech startovaly všechny věkové kategorie veteránů ve společných jízdách.

Závěrem se dá shrnout, že plán, se kterým do Ostravy břeclavští závodníci odjížděli, byl splněn. Po cestě domů totiž v batozích závodníků pěkně cinkaly originální medaile.