Mladí veslaři z Břeclavi na olympijské dráze v Paříži

9.10.2022

Letos poprvé se mladí veslaři z ČR mohli zúčastnit jedinečného mezinárodního kempu s názvem ROW TO OLYMPIC, který se konal v závěru letních prázdnin ve Francii. Jedná se o sportovní projekt pro 14leté veslaře ze sedmi zemí EU (Francie, Německo, Itálie, Srbsko, Maďarsko, Česká republika a Velká Británie). Mezi 16 veslařek a veslařů vybíraných z celé ČR se nominovali také břeclavští zástupci Lukáš Kašík a Jiří Třináctý.

Program kempu byl náročný a zároveň zábavný a provázela ho skvělá atmosféra. Po celou dobu akce byl kladen důraz na společné tréninky, zajímavé sportovní hry a vzájemnou komunikaci mezi všemi zúčastněnými z různých zemí – samozřejmě v angličtině. Kluci se naučili mnohé nové dovednosti, které ani přímo nesouvisely s veslováním, ale se sportem a pohybem jako takovým. Zeptali jsme se kluků, co je zaujalo nejvíc: „Veslovali jsme jen na osmách a trochu jsme s tím bojovali, protože to pro nás v žactvu není obvyklá disciplína, ale vše jsme zvládli. Nejvíc jsme se bavili s klukama z Německa, ti měli výbornou angličtinu,“ prozradil Jirka Třináctý. „Super byl závěr kempu, který probíhal přímo v Paříži. Nejenom, že jsme zvládli prohlídku některých památek, ale hlavně jsme si vyzkoušeli olympijskou dráhu pro OH 2024. To byl asi největší zážitek,“ vyprávěl Lukáš Kašík.

Tento model mezinárodního veslařského soustředění bude probíhat postupně v některé ze zúčastněných zemích až do roku 2025, takže příležitost nominovat se na něj dostanou i další mladí veslaři.

Slávka Kouřilová