Mladí břeclavští veslaři úspěšní v Otrokovicích

20.9.2022

Veslaři Slováckého veslařského klubu zažívají velkou euforii. Závody střídají závody, vítězství je nespočet a Ti nejlepší startují na MS v Račicích. Koncem srpna náš klub pořádal domácí regatu v Břeclavi, poté následovaly závody v sousedním Hodoníně, Polabský pohár v Brandýse nad Labem a nyní naposledy sprinty v Otrokovicích. Minimálně jedno vítězství si prožili téměř všichni účastníci těchto regat.

Na poslední zmiňované regatě, kde se závodilo ve sprintu (500 m), se břeclavským závodníkům dařilo následovně. 

Žákyně mladší Natálie Novotná, Eva Kunertová, Iva Oslzlá, Tereza Trojanová a kormidelník Tomáš Kuriál si přivezli zlaté medaile z párové čtyřky. Na skifech této věkové kategorie zvítězily ve svých jízdách Eva Kunertová a Iva Oslzlá a na dvojskifu Natálie Novotná s Evou Kunertovou. Posledně jmenovaná byla naší nejúspěšnější účastnicí regaty se třemi medailemi (skif, dvojskif, čtyřka).

Mladší žáci Tobiáš Trepáč, Alex Nešpor, Tomáš Drajna, Šimon Baláž s kormidelníkem Viliamem Gurišem napodobili své oddílové kolegyně a také zvítězili na čtyřce párové. Alex Nešpor navíc přidal zlato na skifu.

Starší žák Jiří Třináctý zvítězil na skifu i na dvojskifu s Tomášem Bartolčicem, Lukáš Kašík potom v závodě dvojskifů MIX společně s Vendulou Švaňhalovou.

Dorostenka Tereza Oslzlá dominovala na skifu i na dvojskifu se svojí parťačkou Sofií Koršalovou.