Medailové úspěchy břeclavských veslařů v Hodoníně

30.5.2018

Zatímco dva nejúspěšnější zástupci Slováckého veslařského klubu Dalibor Neděla a Aleš Pospíšil bojovali minulý víkend 26. – 27. 5. na juniorském mistrovství Evropy ve Francii, mladí veslaři tohoto klubu se účastnili regaty v Hodoníně, která měla prověřit jejich formu před nadcházejícím Mistrovstvím oblasti Morava.  Závodů se zúčastnil rekordní počet závodníků z Moravy, Čech i Slovenska. Ze všech zajímavých a slibných výkonů břeclavských veslařů vybíráme jen ty nejlepší. 

Na skifu mezi mladšími žáky vyhrál jedenáctiletý František Zalibera. Mladší žačka Gabriela Snopková získala zlatou medaili na dvojskifu se závodnicí z Hodonína. Matěj Halady a Matěj Kašík, oba starší žáci, vyhráli spolu na dvojskifu a potom ještě každý zvlášť zvítězil na skifu. Starší žačka Adéla Polášková spojila své síly se závodnicí z Hodonína a získaly tak zlatou medaili. Také na čtyřce párové společně se závodnicemi z Třeboně se jim povedlo porazit všechny soupeřky. Dorostenec Marek Dvořák zvítězil s přehledem na skifu. Stejně dobrý výkon předvedly na dvojce dorostenky Tereza Melská a Sabina Skoumalová a také zvítězily. Junior Adam Jurčík se probojoval na skifu do finále a tam skončil třetí. Mezi seniory kategorie masters zvítězil Antonín Přibil na čtyřce párové ve společenství závodníků Ostravy a Piešťan.

Jak už bylo výše zmíněno, čeká tento týden závodníky všech kategorií Mistrovství oblasti Morava na brněnské přehradě, které je pro některé zároveň nominací na nadcházející Mistrovství ČR. Břeclavští veslaři si určitě přejí, aby vydržela nejen jejich forma, ale také příznivé počasí bez větru a vln.