Markéta Nedělová na kontrolních závodech čtvrtá, bratři Zaliberovi pátí

25.4.2022

V pátek v Račicích odstartovaly kontrolní závody dorostu, juniorů a seniorů, tedy závody, kde se bojuje o možnost obléknout reprezentační dres. Závody seniorů probíhaly v pátek a sobotu, závody dorostu a juniorů v sobotu a neděli.

Závodníci kategorie seniorů byly do jednotlivých jízd nasazeni dle výsledků MČR na dlouhé dráze v Hoříně a následně se další jízdy tvořily systémem, kdy první dvě posádky z dané jízdy postoupily do lepší jízdy, poslední dvě posádky sestoupily do horší jízdy.

Náš klub v seniorské kategorii reprezentovali Markéta Nedělová, Martin Ježek a Aleš Pospíšil na skifech a Petr Rampula s Alešem Suským na dvojce.

Nejlépe vedlo Markétě Nedělové, která všechny závody absolvovala v jízdě A a pokaždé skončila čtvrtá. Martin Ježek na tom byl podobně, na kontě má tři čtvrtá místa, ovšem z jízdy C. Aleš Pospíšil po 6. místu v jízdě D sestoupil do jízdy E, kde skončil čtvrtý a následně třetí. Aleš Suský s Petrem Rampulou na dvojce skončili v jízdě B čtvrtí, šestí a šestí. Po seniorské části kontrolních závodů se sešla trenérská rada a mělo by být rozhodnuto o složení reprezentačních posádek pro tento rok, ve kterých by na základě výsledků kontrolních závodů neměli chybět Markéta Nedělová a Martin Ježek.

Na dorosteneckých a juniorských kontrolních závodech náš klub reprezentovali dorostenci František a Denis Zaliberovi na dvojce a Alex Novák na skifu. V sobotu dopoledne mladé závodníky čekaly rozjížďky, odpoledne případně opravné jízdy. Denis s Františkem v rozjížďce sloučeného závodu dvojek dorostenců a juniorů skončili čtvrtí, a proto museli absolvovat opravnou jízdu. V té dojeli druzí, a zajistili si tak místo v nedělním finále A, kde skončili na pěkném pátém místě, což by mělo znamenat jejich účast na závodech CEFTA. Alexe Nováka čekala po pátém místě v rozjížďce také opravná jízda, kde skončil čtvrtý. Znamenalo to pro něj tedy start v semifinále C/D, ze kterého se probojoval do finále C, v němž projel cílem jako čtvrtý. Celkově mu tedy patří šestnáctá příčka.

Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci klubu a úspěšným gratulujeme k výběru do reprezentačního družstva!