Kompletní sada medailí z Mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažeru

19.2.2023

V sobotu proběhl v jindřichohradecké sportovní hale jubilejní třicátý ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažeru. Závodníci Slováckého veslařského klubu zde vybojovali tři cenné kovy!

Svou dominanci, která byla patrná v průběhu celé zimní sezony, v Jindřichově Hradci potvrdili Aleš Suský a Petr Rampula závodící v kategorii mužů lehkých vah. Aleš si s pohodlným náskokem čtyř vteřin dovesloval pro titul mistra republiky. Petr Rampula bral stříbro, přičemž třetí v pořadí za ním zaostal téměř o sedm vteřin. Aleš a Petr byli oceněni též za celkové hodnocení Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažeru, kde obsadili shodné pozice jako v závodě mistrovství republiky. V kategorii mužů lehkých vah startoval také Matěj Halady, který skončil jedenáctý a mezi závodníky do 23 let osmý.

Sbírku cenných kovů pro Slovácký veslařský klub zkompletoval Martin Ježek, který od podzimu sice již trénuje v Dukle Praha, ale stále ještě závodí v břeclavském dresu. Martinova výkonnost v průběhu zimní přípravy rapidně stoupla a nový osobní rekord 6:02,2 mu vynesl bronzovou medaili v kategorii mužů do 23 let. V celkovém hodnocení mužské kategorie pak skončil čtvrtý. Mezi muži se představil také Aleš Pospíšil, kterému se povedlo vylepšit své letošní maximum o pět vteřin a skončil třináctý. Zároveň si tak zajistil vítězství v celkovém hodnocení Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažeru. Ve startovní listině nechyběli ani dva břeclavští odchovanci – Lukáš Helešic, který v závodě zvítězil, byť svým časem tentokrát nepokořil šestiminutovou hranici, a Dalibor Neděla potýkající se v uplynulém měsíci se zdravotními problémy, jenž skočil dvaadvacátý.

Junioru Alexi Novákovi, který byl také jedním z adeptů na zisk cenného kovu, bohužel závod příliš nevyšel. Za svým nejlepším letošním výkonem zaostal o více než šest vteřin, což mu stačilo na čtrnáctou příčku. Mezi 77 startujícími je to však stále sympatický výsledek.

V kategorii dorostenek a dorostenců měl Slovácký veslařský klub početné zastoupení. Mezi 64 startujícími děvčaty skončila Tereza Oslzlá na děleném 34. místě, Ema Dreslerová byla 42., Janě Baránkové patřila 53. příčka a Anna Škápíková dojela do cíle jako 62. V nejpočetněji obsazeném závodě dorostenců s 87 startujícími skončil František Zalibera na děleném 22. místě, jeho bratr Denis obsadil 26. příčku, „prvoročáci“ Jiří Třináctý a Lukáš Kašík byli 40., respektive 44., a Matěj Ivančic byl 79.

Svého zástupce měl břeclavský klub i v kategorii mužů masters 40–49 let, kde Antonín Přibil skončil šestý.

Závodit do Jindřichova Hradce přijeli i další odchovanci Slováckého veslařského klubu. Dařilo se Gabriele Snopkové, která mezi 54 juniorkami skončila desátá, a navíc si vylepšila své osobní maximum. Naopak Markétě Nedělové se v novém dresu PSK Olymp příliš nevedlo a výrazně zaostala za svým očekáváním. V kategorii žen skončila desátá. Antonínu Přibilovi ml., startujícímu mezi juniory, patřila na výsledkové listině 69. příčka.

Gratulujeme všem medailistům, vítězi celkového hodnocení Poháru i závodníkům, kteří pokořili svůj osobní rekord!