Kašík a Třináctý mistry republiky!

21.6.2021

Od pátku do neděle proběhlo na umělém vodním kanále v Račicích Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva. Po pátečních rozjížďkách a sobotních opravných jízdách a semifinále bylo jasné, že možnost bojovat o medaili bude mít šest břeclavských posádek. Ostatní se představily ve finále B nebo C.

Závodníci Slováckého veslařského klubu z Račic nakonec přivezli jen jednu medaili, ale o to cennější! Lukáš Kašík a Jiří Třináctý po loňském stříbru svůj výkon ještě vylepšili a stali se mistry České republiky ve dvojskifu starších žáků, a to s přesvědčivým náskokem. „I přes fakt, že jsme se s kluky soustředili na párovou čtyřku, která bohužel nakonec nedopadla podle našich představ, zajeli Lukáš s Jirkou výsledek, který nikdo nečekal. Klobouk dolů. Start zvládli perfektně, přesto byl závod do poloviny trati velice napínavý a zlomil se ve prospěch našich kluků až ve chvíli, kdy si dali nástup, soupeřům ujeli a ujali se vedení, které si udrželi až do cíle,“ popsal trenér žáků Lukáš Nešpor.

Nejblíže medaili pak byla děvčata, mladší žákyně, na skifech. Ivě Oslzlé utekl bronz o pouhou vteřinu, Natálii Novotné o dvě. „Vzhledem k tomu, že děvčata veslují teprve krátkou dobu, jsem s jejich výsledkem velmi spokojená. Každý závod pro ně znamená cenné zkušenosti,“ uvedla jejich trenérka Slávka Kouřilová. Žáci starší na párové čtyřce ve složení Lukáš Kašík, Jiří Třináctý, Denis Zalibera, František Zalibera, kormidelník Matěj Ivančic a Alex Nešpor na skifu mladších žáků skončili shodně pátí. Bratři Zaliberovi na dvojskifu do svého finálového závodu nenastoupili.

Párová čtyřka starších žákyň, do které spolu s olomouckými závodnicemi usedly Ema Dreslerová a Tereza Oslzlá, zvítězila ve finále B. Ema s Terezou startovaly také na dvojskifu, kde jim patřilo 5. místo ve finále C. Žákyně mladší Iva Oslzlá a Natálie Novotná projely na párové čtyřce cílem finále B jako čtvrté. Šesté místo ve finále C patřilo párové čtyřce mladších žáků ve složení Alex Nešpor, Tobiáš Trepáč, Tomáš Kuriál, Tomáš Bartolčic, kormidelník Denis Zalibera.