Junior Dalibor Neděla vybojoval na trenažeru v Hodoníně stříbro

14.1.2018

O víkendu se konalo II. kolo Českého poháru v jízdě na veslařském trenažeru, kterého se zúčastnila i početná skupina veslařů Slováckého veslařského klubu Břeclav. Zatímco v prvním kole, které proběhlo ve středočeské Hostivici, měl břeclavský klub jen tři zástupkyně (Markéta Nedělová skončila mezi ženami třetí v osobním rekordu, ve stejné kategorii dokončila závod na devátém místě Anežka Buzrlová a dorostenka Magdalena Novotná vybojovala velmi slušné páté místo), v Hodoníně se představilo hned šestnáct břeclavských veslařů. Nejnabitější co do kvality byla kategorie juniorů, kde z republikové špičky chyběl pouze čerstvý mistr Evropy v jízdě na trenažeru Gabriel Mahler. Příslušnost k republikové elitě potvrdili Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem.

Dalibor si při závodu počínal jako zkušený veslař, po celou dobu udržoval stabilní tempo, které dokázal v závěru ještě vystupňovat a v napínavém finiši, kdy o podium soupeřila šestice veslařů, nakonec vybojoval skvělé druhé místo v čase 6:18,5. Aleš se naopak celou dobu pohyboval „na bedně“ a o medaili přišel až ve finiši, kdy skončil těsně šestý. Oba dva břeclavští veslaři potvrdili velmi dobrou formu, když si vylepšili osobní rekordy téměř o deset sekund. Oběma zdatně sekundoval také junior Dominik Kučera, který rovněž v osobním rekordu dosáhl na velmi pěkné třinácté místo. Břeclavská trojice juniorů si vzhledem k dosaženým časům již teď prakticky zajistila pozvánku na kontrolní závody reprezentačních výběrů. To se zatím bohužel netýká čtvrtého břeclavského juniora, Adama Dalibora Jurčíka, který obsadil na hodonínské trenažérové regatě třiatřicátou příčku.

Hodnotné výkony předvedly i břeclavské dorostenky Karla Knötigová, Anna Balgová a Sabina Skoumalová, které v konečném účtování obsadily jedenácté, respektive dvanácté a devatenácté místo. Mezi dorostenci předvedl v nejpočetnějším startovním poli nejlepší výkon Martin Ježek, který skončil šestnáctý, Patrik Ptáčník byl třiadvacátý, Marek Dvořák třicátý druhý, Danny Kubík třicátý osmý, Adam Maurič čtyřicátý, Zdeněk Čech čtyřicátý čtvrtý a výkony břeclavských dorostenců uzavřel padesátým druhým místem Ivo Helešic.

V kategorii mužů lehkých vah si velmi slušně vedl další břeclavský veslař Matěj Osička, který obsadil páté místo, přitom k veslování od atletiky přešel teprve nedávno. Zajímavostí byl start specialisty na veslařské trenažery, čerstvého vicemistra Evropy Václava Zitty, který suverénně zvítězil mezi muži bez rozdílu vah. Bájnou šestiminutovou hranici však o několik desetin sekundy nepřekonal. To se nepodařilo ani dalšímu zástupci SVK Břeclav, muži Janu Krátkému, který si na trenažérové závody odskočil z Hradce Králové, kde studuje medicínu, a dvanáctým místem uzavřel výsledkovou listinu.

Juniory SVK Břeclav, dorostenku Magdalenu Novotnou a ženu Markétu Nedělovou, kteří patří k největším nadějím břeclavského veslování, teď vedle klasického tréninku čeká výcvikový tábor na běžkách a po něm už budou ladit formu na republikové mistrovství v jízdě na trenažeru, které v polovině února přivítá Olomouc. Tam budou chtít promluvit do boje o nejvyšší příčky.