Gabriela Snopková zvítězila na Primátorkách!

27.9.2021

O víkendu 18. a 19. září proběhly na Vltavě v centru Prahy 108. UNIQA Primátorky. Tento tradiční závod osmiveslic a skifů se obvyklé koná již v červnu. Z důvodu pandemie však byli pořadatelé nuceni přesunout jej na zářijový termín, což se promítlo i ve větrném a chladném počasí, které po celý víkend panovalo.

Parádní úspěch má za sebou dorostenka Gabriela Snopková, která spolu s veslařkami z Olomouce suverénně zvítězila! Jednalo se o její poslední závod v břeclavském dresu, neboť od září nastoupila na Sportovní gymnázium v Pardubicích, kde bude moci svůj talent dále rozvíjet. Děkujeme jí proto za dosavadní výbornou reprezentaci našeho klubu a v novém působišti jí přejeme mnoho štěstí a sportovních i studijních úspěchů.

Velmi dobře si vedli i starší žáci Denis Zalibera, František Zalibera, Jiří Třináctý a Lukáš Kašík, kteří spolu s parťáky z Hané a Uherského Hradiště skončili druzí. Junioři Martin Ježek, Petr Polášek a Matěj Halady zvítězili ve finále B.

Mužské osmě složené pouze z břeclavských veslařů, jmenovitě Petra Rampuly, Aleše Suského, Dalibora Neděly, Aleše Pospíšila, Lukáše Nešpora, Šimona Helešice, Adama Dalibora Jurčíka, Richarda Rampuly a kormidelnice Markéty Nedělové, se do dalších bojů bohužel nepodařilo postoupit z opravné jízdy, dorostencům Martinu Rejdovi, Antonínu Přibilovi a Matěji Husaříkovi stejně tak. Za úspěch však považujeme fakt, že „čistou“ mužskou osmu se nám podařilo sestavit po několika desítkách let!

Veteráni Karel Vaněk, Zdeněk Šil, Václav Tuček a kormidelník Milan Koníček ve své věkové kategorii zvítězili!

Z pátečního závodu Univerzitních osmiveslic si Markéta Nedělová, startující v dresu Univerzity Karlovy, odvezla titul akademické mistryně České republiky. Do stejné lodi s ní usedla také břeclavská odchovankyně Magdalena Novotná.