Ergoregata v Piešťanech

10.12.2008

Poté co se veslaři SVK Břeclav rozloučili s hlavní sezónou na vodě, a poté, co si zástupci kategorií dorostu a výše jeli vybojovat cenné body pro Český pohár na trenažéru do Brna, zúčastnili se závodů O pohár Sĺňavy, které se konaly v Piešťanech.

Tyto závody byly vypsané také pro kategorie žactva, kde jsme měli několik adeptů na medaile. Zápolení se odehrávalo v tělocvičně jednoho piešťanského gymnázia a soupeři nebyli pouze domácí Slováci, ale také zástupci moravských klubů a závodníci z Neratovic. Jako první se z břeclavských představila Robina Bolečková, která suverénně ovládla kategorii mladších žákyň a získala zasloužené zlato. Také mladší žák Lukáš Košťál ukázal, že je pro zimní sezónu dobře připraven a vybojoval bronzovou medaili.

Ve starších žácích se představili čtyři břeclaváci. Svůj vůbec první veslařský závod absolvoval Ludvík Koňařík a vyjel si senzační stříbrné umístění. Jakub Starnovský, již zkušený veslař, vybojoval taktéž cenný bronz. Další závodníci doplatili na to, že jsou ve svých kategoriích prvním rokem a nemají ještě potřebné zkušenosti, aby mohli atakovat umístění na bedně. I přesto se mistr republiky Petr Rampula umístil na kvalitním 5. místě v kategorii starších žáků. David Halady ve stejné kategorii a Markéta Akaiová ve starších žačkách byli ve druhé polovině výsledkové listiny.

Svůj první dorostenecký závod dojel Roman Pafkovič v osobním rekordu na 11. místě. V juniorkách se představily dvě břeclavské zástupkyně. Petra Pafkovičová dosáhla na bronz taktéž v osobním rekordu a Tereza Sovová skončila na 6. místě. Po půlhodinové přestávce se Petra Pafkovičová znovu usadila na trenažér a troufla si závodit proti ženám. Opět z toho byl bronz. V posledním závodě mužů veteránů se rozhodl po dlouhé pauze startovat František Pafkovič a po mocném finiši získal pěkné 5. místo. V soutěži družstev skončili břeclavští čtvrtí.