Dva bronzy z Hradišťského šestikiláku

18.10.2022

O víkendu proběhlo v Uherském Hradišti první kolo vstupních testů do Sportovního centra mládeže (SCM), kterého se účastnili i břeclavští závodníci kategorie dorostu a juniorů. V sobotu veslaře čekal dvoukilometrový test na trenažeru, v neděli v rámci Hradišťského šestikiláku, který byl otevřen i závodníkům neucházejícím se o SCM, šestikilometrový závod na vodě.

V kategorii dorostenek měl Slovácký veslařský klub jedinou zástupkyni – Terezu Oslzlou. Ta se svým výkonem na trenažeru v čase 8:11,8 zařadila do druhé poloviny výsledkové listiny, ve které figurovalo dvaadvacet závodnic. Své umístění výrazně vylepšila nedělním závodem na vodě, kde skončila devátá.

Mezi dorostenci bojovali o co nejlepší umístění Denis a František Zaliberovi. V sobotu se o něco lépe vedlo Františkovi, který si časem 6:58,4 mezi osmatřiceti startujícími zajistil osmnácté místo. Denis skončil v čase 7:02,9 dvacátý první. V neděli František své umístění zopakoval a i na vodě si dojel pro osmnácté místo. Denis si oproti testu na trenažeru o dvě místa pohoršil a skončil dvacátý třetí.

Posledními břeclavskými uchazeči o SCM byl junioři Alex Novák a Marek Husařík. Alex se blýsknul na trenažeru, kde s časem 6:22,8 skončil mezi osmdesáti šesti závodníky sedmý! Markovi výkon 6:58,9 stačil na šedesáté páté místo. Na vodě se Alexovi už tolik nedařilo a do cíle dojel jako třicátý první. Markovi patřila sedmdesátá příčka.

V nedělním závodu na vodě měl náš klub ještě dva další zástupce. Oběma se dařilo skvěle a domů si odvážejí bronzové medaile! Jiří Třináctý „zabodoval“ v kategorii dorostenců, ročník narození 2008 (letošní starší žáci), kde startovalo dvacet dva veslařů. Aleš Pospíšil si odváží bronz z méně obsazeného závodu skifu mužů. Gratulujeme!