Devět medailí z trenažerových klání v Hodoníně

8.2.2023

O víkendu v hodonínské sportovní hale proběhly hned tři veslařské akce – III. kolo Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažeru, II. kolo Poháru univerzit v jízdě na veslařském trenažeru a Hodonínský žákovský trojboj. V každém z těchto závodů měl Slovácký veslařský klub své zastoupení a jeho členové si dokonce ze všech tří sportovních klání odvážejí alespoň jednu medaili.

Na své výkony z předchozích kol českého Poháru úspěšně navázali muži lehkých vah. Pro zlatou medaili si s pohodlným náskokem dovesloval Aleš Suský, kterého na stupních vítězů doplnil bronzový Petr Rampula. Čtvrtá příčka patřila po delší závodní odmlce startujícímu Matěji Haladymu.

Medailovou radost Slováckému veslařskému klubu přinesl i závod mužů, ve kterém stříbrnou medaili vybojoval Aleš Pospíšil. Ten by si svým výkonem měl zajistit celkové vítězství v Poháru ČR, byť čtvrté kolo teprve proběhne.

S prázdnou se domů opět nevracel ani junior Alex Novák, který si dovesloval pro bronz. Podobně jako Aleš Pospíšil není bez šance na umístění mezi třemi nejlepšími juniory v Poháru ČR.

Břeclavští veslaři měli své zastoupení i v kategorii zdravotně hendikepovaných sportovců, kde svou první, zlatou medaili vybojoval Viliam Guriš.

V kategorii dorostenců si pro slušné sedmé místo a osobní rekord dojel Jiří Třináctý. Závodní premiéru si mezi dorostenkami odbyla Jana Baránková, která skončila devátá.

Radost trenéru Josefu Akaiovi udělala i Gabriela Snopková, která již druhým rokem závodí za ČVK Parubice a v kategorii juniorek vybojovala zlatou medaili. Trenažery se roztáčely opět i mimo hodonínskou halu – v Praze v rámci reprezentačního testu, kde si Markéta Nedělová, podobně jako Martin Ježek před třemi týdny, dojela pro nový osobní rekord.

V závodě univerzitních veslařů skončil Petr Polášek reprezentující VŠ Ambis na pátém místě a Adam Dalibor Jurčík veslující za VUT Brno v kategorii mužů lehkých vah na místě čtvrtém. Později si Adam polepšil v závodě čtveřic, kde se svým univerzitní družstvem s přehledem zvítězil.

V neděli v hodonínské sportovní hale proběhl žákovský trojboj sestávající ze třech disciplín – skoku přes švihadlo, pětiskoku snožmo a jízdy na veslařském trenažeru. I nejmladší zástupci Slováckého veslařského klubu udělali svým trenérům radost.

V kategorii nejmladších elévů zvítězil Marek Císař a mezi elévy další zlato přidal Ondřej Děd. Mezi mladšími žáky ročník narození 2011 se výborně vedlo Filipu Císařovi, který skončil na šestém místě. Následující příčka patřila Marku Gruberovi, který zaznamenal nejlepší čas na trenažeru. Ve stejné kategorii startovali také nováčci Samuel Ruska, jenž skončil devátý, a Alex Klement, kterému patřilo čtrnácté místo.

Mezi žákyněmi staršími ročník narození 2010 předvedla Elen Havlová bojovný a vyrovnaný výkon, který jí přinesl bronzovou medaili. Mezi chlapci stejného ročníku narození skončil Tobiáš Drajna devárý a Hugo Grée desátý. Tomášové Bartolčic a Kuriál si to mezi sebou rozdali v závodě žáků starších ročník narození 2009 a šlo o souboj velmi vyrovnaný – Tomáš Bartolčic vybojoval šesté místo a Tomáš Kuriál skončil těsně za ním, sedmý.

Nyní již většina veslařů kategorie dorostu a starších směřuje svou přípravu k mistrovství republiky, které proběhne 18. února v Jindřichově Hradci.