Břeclavští veslaři vezou medaile z Piešťan i Hodonína

15.5.2022

Velmi úspěšná byla pro naše závodníky už tradiční regata O Pohár SNP v Piešťanech, která proběhla v sobotu 7. května. Z naší výpravy si domů přivezl minimálně jednu medaili každý startující. Své síly s mezinárodní i moravskou konkurencí vyjela porovnat zejména naše žákovská líheň.

Hned v prvním závodě si zlatou medaili vybojovala na skifu Eva Kunertová v kategorii mladších žaček jedenáctiletých, kdy s náskokem lodi ve finiši porazila favoritku z Vídně. V závodě mladších žaček dvanáctiletých si stříbro přivezla Natálie Novotná a v posledním skifařském závodě této kategorie dojela Iva Oslzlá na třetí a Hana Nesňálová na čtvrté pozici. Společně všechny mladší žačky s kormidelníkem Tomášem Kuriálem vybojovaly stříbro ve čtyřce párové.

Nejrychlejším dvojskifem byly Natálie Novotná s Evou Kunertovou, když se jako jediné dostaly časem pod dvě minuty (1:59,3), v dalším závodě obsadila Iva Oslzlá ve společenství se závodnicí z Otrokovic místo druhé. V žačkách starších si svou premiéru zažila Lucia Kapinová, když ve dvojskifu brala se svou kolegyní z Hodonína bronz a ve skifu skončila pátá.

Mladší žáci bojovali ve skifu v dělených závodech takto: Alex Nešpor 3. místo, Matěj Strapina 2. místo, Tomáš Trepáč 3. místo a na 4. místě Štěpán Baláš. Ve dvojskifech Alex Nešpor se Štěpáne Balášem i Matěj Strapina s Tobiášem Trepáčem skončili ve svých závodech shodně na třetích místech. Vše si vynahradili vítězstvím na čtyřce párové, kde je doplnil Tomáš Kuriál na kormidle.

Naši starší žáci, Jiří Třináctý s Lukášem Kašíkem, byli favority a měli na dvojskifu za úkol zvítězit s co největším rozdílem, což splnili bezezbytku. Dorostenky Sofia Koršalová s Terezou Oslzlou na dvojskifu braly bronz a na čtyřce stříbro. Junior Marek Husařík na skifu skončil na 3. místě a Antonín Přibil na 5. místě. Na dvojskifu pak oba brali bronzové medaile.

O uplynulém víkendu jsme se účastnili 115. Hodonínské regaty. Na startu se sešlo jednadvacet veslařských klubů z Čech, Moravy a Maďarska.  A břeclavští závodníci opět sbírali medaile od nejmladších žáků a žaček až po juniory. Nejdramatičtější závod byl dvojskif starších žáků mezi nejlepšími dvojskify v ČR z Hodonína a Břeclavi. „Drželi jsme si od startu mírný náskok, ale hlavní bylo, když jsme v poslední zatáčce zvýšili svůj náskok a před cílem udělali nástup,“ hodnotil Lukáš Kašík z vítězného břeclavského dvojskifu. Výsledky dalších našich závodníků najdete zde.