Břeclavští veslaři úspěšní na regatě Bohemians

1.5.2022

Malá skupinka břeclavských veslařů se pod vedením trenéra Josefa Akaie o víkendu vypravila do Prahy na Velkou regatu Bohemians 2022.

Lukáš Kašík s Jirkou Třináctým vybojovali s obrovským náskokem 28 vteřin vítězství v závodě dvojskifů starších žáků. Zlatou medaili si domů odvážejí také Alex Novák s Martinem Rejdou z děleného závodu dvojskifů dorostenců. Ve stejné disciplíně závodili také bratři Zaliberovi, kteří ve své jízdě skončili třetí.

Pomyslným zlatým hřebem víkendové regaty byl pro břeclavské dorostence závod osem. Všichni čtyři výše jmenování dorostenci usedli do lodi společně se závodníky pořádajícího klubu Bohemians Praha a svedli náročný boj s čistou lodí Blesku Praha o prvenství, který nakonec vyzněl ve prospěch společenství. “Celý závod probíhal pod vedením Blesku, ale v posledních 250 metrech jsme spolu s kluky z Bohemky Blesk přefinišovali a zajistili jsme si tak první místo,” okomentoval průběh dramatického závodu Denis Zalibera.