Břeclavští muži ovládli II. kolo českého Poháru v jízdě na veslařském trenažeru!

16.1.2023

V sobotu 14. ledna proběhlo v Brně II. kolo Poháru ČR v jízdě na veslařském trenažeru. Břeclavským veslařům se dařilo – mužské kategorie zcela ovládli!

Vítězem závodu mužů se stal břeclavský odchovanec a olympionik z Rio de Janeira Lukáš Helešic. Ten v roce 2022 sice opustil vrcholový sport, ale po tříleté odmlce se rozhodl vrátit a opět začal naplno trénovat! Ukázalo se, že je ve velmi dobré formě. „Těší mě, že Lukáš přehodnotil situaci a začal znovu trénovat v Dukle Praha naplno, což prokázal zde na druhém kole českého Poháru v jízdě na veslařském trenažeru vítězstvím i svým časem, kdy se jako jediný dostal pod šest minut,“ okomentoval Lukášův výkon Josef Akai, trenér břeclavských veslařů, který Lukáše a jeho parťáka Miroslava Jecha v roce 2014 dovedl ke zlatu na juniorském mistrovství světa. Ve stejné kategorii startoval také Aleš Pospíšil a i jemu „to cinklo“. Domů si odváží stříbrnou medaili.

První dva stupínky „na bedně“ v kategorii mužů lehkých vah obsadili také břeclavští veslaři! Pro zlato si dojel Petr Rampula, necelé tři vteřiny za ním zaostal Aleš Suský. Ten přitom o stříbrnou medaili svedl napínavý souboj – třetího v pořadí porazil pouze o tři desetiny sekundy.

Vysoko jsou ve výsledkové listině závodu dorostenců zapsáni bratři Zaliberovi. František skončil z dvaačtyřiceti startujících sedmý, Denis se zařadil hned za něj na osmé místo. K bronzové medaili to přitom sourozenci neměli daleko, chyběly jim tři, respektive pět vteřin. Dobře se vedlo i břeclavským dorostencům „prvoročákům“. Lukáš Kašík skončil dvanáctý, Jiří Třináctý bohužel nedostál svému příjmení a skončil o příčku níž, čtrnáctý. Matěj Ivančič dojel do cíle jako třicátý sedmý.

V kategorii dorostenek Slovácký veslařský klub reprezentovaly tři závodnice. Nejlépe se vedlo Tereze Oslzlé, která mezi jednatřiceti startujícími skončila šestnáctá. Pět příček za ní, na jednadvacátém místě, dojela Anna Škápíková. Po zranění se zotavující Ema Dreslerová skončila dvacátá sedmá.

Mezi osmadvaceti juniory mělo břeclavské veslování jediného zástupce – Marka Husaříka, který obsadil šestnáctou příčku.

Dvoukilometrovou trať absolvoval ve stejný den v rámci povinného testování uchazečů o reprezentaci v loděnici Dukly Praha také náš odchovanec Martin Ježek. A dařilo se mu výborně – do tabulek si může zapsat nový osobní rekord 6:04!

Všem medailistům gratulujeme a již nyní se těšíme na další kolo Poháru, které bude za tři týdny hostit nedaleký Hodonín!