Břeclavské žactvo stihlo na zrušeném mistrovství republiky vybojovat čtyři medaile

28.6.2022

O třetím červnovém víkendu se konalo na umělém vodním kanále v Račicích za tropických veder mistrovství republiky žactva ve veslování. Z dvaceti závodů se odjelo třináct a poté z důvodu vysokých teplot a nevolnosti několika sportovců rozhodla lékařská komise o předčasném ukončení mistrovství. Přesto břeclavští závodníci stihli vybojovat čtyři cenné kovy!

Sedm zrušených disciplín žáci pojedou v náhradním termínu 30. září při mistrovství republiky ve sprintu. „Je to škoda, protože i ve zrušených disciplínách jsme měli další adepty na medaile. Ale musíme pochopit, že zdraví sportovců je na prvním místě,“ hodnotil hlavní trenér břeclavských veslařů Josef Akai.

V odjetých závodech na mistrovství republiky zazářila břeclavská posádka dvojskifu žáků starších Lukáš Kašík a Jiří Třináctý, když zvítězila systémem start–cíl a udržela si letošní neporazitelnost. Stříbrnou medaili vybojoval dvojskif mladších žaček Natálie Novotná a Eva Kunertová, když nestačil pouze na sestry Ševčíkovy z Hodonína.

V závodě skifů mladších žákyň dvanáctiletých jsme měli v hlavním finále hned dvě zástupkyně. Lépe se vedlo Natálii Novotné, která vybojovala bronzovou medaili. Iva Oslzlá skončila v dramatickém závodě těsně šestá. Ve stejné disciplíně žaček jedenáctiletých nám to opět cinklo, a to zásluhou Evy Kunertové, které v posledních záběrech rozhodla o své přítomnosti na stupních vítězů.

Čtyřka párová mladších žáků v sestavě Tobiáš Trepáč, Matěj Strapina, Alex Nešpor, Štěpán Baláž a kormidelník Tomáš Kuriál skončila ve finále B na druhém místě a celkově jí tedy patří osmá pozice. 

Ema Dreslerová ve skifu žaček starších startovala ve finále C, ale bohužel po kolizi na startu závod nedokončila. Marek Gruber po nemoci přijel do Račic především sbírat zkušenosti a v kategorii mladších žáků jedenáctiletých skončil na skifu na 17. místě. Stejně na tom byla i Tereza Trojanová, žačka mladší dvanáctiletá, pro kterou znamenala účast ve finále B úspěch a celkově skončila na 12. místě. Tereza Trojanová ještě startovala s Hanou Nesňalovou na dvojskifu a společně vybojovaly 11. místo.