Bratři Zaliberovi mají zlato ze závodu Olympic Hopes Regatta!

6.6.2022

V pátek se v polské Kruszwici uskutečnilo „mistrovství Evropy“ závodníků kategorie dorostu, Olympic Hopes Regatta, kterého se pravidelně účastní veslaři a veslařky z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Letos je však doplnili také závodníci z Rakouska a Ukrajiny.

Denis a František Zaliberovi se představili nejprve v závodě dvojek bez kormidelníka, kde skončili čtvrtí. Poté spolu s ostatními členy české výpravy usedli do osmiveslice a v dramatickém závodě, kde o vítězi rozhodlo 16 setin sekundy, vybojovali zlato!

Další vítězství zaznamenala naše odchovankyně Gabriela Snopková, nyní studující a trénující na Sportovním gymnáziu v Pardubicích, na čtyřce nepárové bez kormidelníka.

Výprava České republiky také během pátečního nabitého programu nasbírala ze všech účastnících se států nejvíc bodů, a stala se tak celkovým vítězem regaty, za což byla oceněna pohárem.

Ihned po skončení regaty odcestovali čeští závodníci do Prahy, kde mnozí z nich o víkendu posílili posádky startující na 109. ČEZ Primátorkách.