49. ročník Mezinárodní brněnské regaty juniorů přinesl břeclavským veslařům dvě suverénní zlata!

31.5.2022

O uplynulém víkendu proběhl na brněnské přehradě 49. ročník Mezinárodní regaty juniorů. A břeclavští závodníci na ní byli vidět!

Dvojskif žáků letos ještě neprohrál
Žáci starší Jiří Třináctý a Lukáš Kašík zvítězili systémem start – cíl, kdy si již po 150 metrech od startu vypracovali náskok jedné délky lodi a tento postupně zvyšovali. V cíli byl rozdíl na druhou posádku z Blesku Praha 7,4 vteřiny. „Po dohodě s trenéry náš úkol zněl – razantně vystartovat a nepouštět za žádnou cenu soupeře před sebe. Když soupeři dávali nástupy, my jsme je odrazili našim ještě silnějším trhákem, vše se podařilo na 100 %,“ okomentoval závod háček úspěšného dvojskifu Jirka Třináctý. Výše jmenovaní startovali ještě ve skifech, kde v hlavním finále vybojoval Lukáš třetí a Jirka čtvrté místo.

Junioři „Matějové“ – naše stálice
Další suverénní vítězství vybojovala posádka Matěj Halady a Matěj Kašík na dvojce bez kormidelníka. Tento závod byl oceněn zvláštní cenou Františka Kříže (úspěšného reprezentačního trenéra LS Brno) a navíc byl nominační pro vstup do širšího reprezentačního kádru před MS juniorů. Trenér Josef Akai zhodnotil závod takto: „Kluci se dlouhodobě a cíleně připravovali právě na tento závod a užili si vítězství podobně jako naši starší žáci, od startu až do cíle – jejich náskok byl téměř devět vteřin“.

Další plánované vítězství se nekonalo
Při finálovém závodě čtyřek bez kormidelníka se posádka Denis a František Zaliberovi, Martin Rejda a Alex Novák při střetu s bójkou nečekaně naklonili a veslovod Denis si zranil zápěstí. Čtyřka nakonec dojela na čtvrtém místě. V následujícím závodě naše favorizovaná dvojka bratrů Zaliberových musela pro zranění ze svého závodu odstoupit.

Zlepšující se dorostenky
Tereza Oslzlá a Sofia Koršalová jdou výkonnostně  postupně vzhůru, což dokázaly v silně obsazeném závodě dvojskifů. Ve finále B v boji o sedmé místo uhájily těsně druhou příčku před lodí z Neratovic. Ve čtyřce párové skončily ve společné posádce se závodnicemi z Otrokovic a Hané v hlavním finále na šestém místě.

Osamocený Tomáš „Bartas“
Ve svém ročníku mladších žáků třináctiletých zde startoval na skifu z břeclavských Tomáš Bartolčic  osamocen, ale nezklamal! Ve finále B dlouho vedl a nakonec vybojoval krásnou druhou pozici. LDlouho jsem si kontroloval první pozici, ale 200 m před cílem mě vítr sfoukl ke kraji, narazil jsem do bójky, zapařil veslo pod hladinu a soupeř z Pardubic mého zaváhání využil,“ řekl k závodu Tomáš.

Břeclav – Olomouc
Dříve v Břeclavi, nyní v Olomouci veslující Antonín Přibil spojil síly s našim Markem Husaříkem a ve dvojskifu juniorů skončili na 11 místě.
Marek s Tondou poté doplnili olomouckou čtyřku párovou a v hlavním finále brali pátou příčku.

O dalším víkendu startují břeclavští veslaři na slavných pražských Primátorkách, kde budou nedělní finále zařazena do programu TV ČT sport.