Veslaři SVK Břeclav v Hodoníně po osmi letech vybojovali putovní pohár!

31.5.2016

Veslaři Slováckého veslařského klubu Břeclav se o víkendu zúčastnili tradiční mezinárodní veslařské regaty v Hodoníně a na řece Moravě se jim vůbec nevedlo špatně. Po osmi letech opět zvedli nad hlavu putovní pohár za celkové vítězství klubu a v rámci jednotlivých disciplín si připsali celou řadu skvělých výsledků. K zisku poháru výrazně přispěla zejména po letech opět početně i výsledkově silná kategorie starších žáků, která zaznamenala několik úspěchů.

V kategorii mladších žákyň zvítězila na párové čtyřce s kormidelníkem Adéla Polášková ve společenství s veslařkami z Třeboně a Hodonína. V dělených finálových jízdách na dvojskifech se podařilo Adéle vyhrát spolu s Barborou Mlýnkovou z Hodonína a ještě přidala třetí místo na skifu.

Velmi se dařilo mladším žákům, když na skifu v kategorii jedenáctiletých svá dělená finále vyhráli Matěj Kašík a v kategorii dvanáctiletých Matěj Halady, třetí místo pak přidal Adam Blažek. Na dvojskifu se Matěj H. s Adamem těšili z druhého místa, když o prvenství bojovali až do finiše. Tito mladší žáci s kormidelníkem Lukášem Nešporem a kolegou z Třeboně pak poměrně suverénně ovládli závod párových čtyřek.

Početně silná skupina břeclavských starších žáků podávala v průběhu víkendových závodů velmi stabilní výkony a výrazně tak přispěla k celkovému vítězství klubu. Na skifu mezi staršími třináctiletými žáky velmi přesvědčivě zvítězil Petr Polášek, třetí byl David Nešpor a čtvrté místo přidal Adam Maurič. Mezi čtrnáctiletými staršími žáky vyhráli svá dělená finále Timon Vlašic a Danny Kubík, na druhých místech se umístili Tobiáš Mitrič, Jan Turek, Patrik Ptáčník a Šimon Helešic.

Chlapci se následně rozdělili do tří samostatných posádek na párových čtyřkách a potvrdili roli favoritů – párovka ve složení Turek, Vlašic, Polášek a Ptáčník s kormidelníkem Lukášem Nešporem svoji jízdu jasně ovládla, druhá párovka ve složení Maurič, Mitrič, Kubík, Helešic s kormidelníkem Lukášem Panáčkem skončila třetí a rovněž třetí skončila posádka párovky ve složení Řezáč, Vochozka, Schejbal, Nešpor David s kormidelníkem Jurčíkem. Na dvojskifech mezi staršími žáky svoji kvalitu potvrdily dvě břeclavské posádky, když dokázali zvítězit jak Šimon Helešic s Danny Kubíkem, tak i Petr Polášek s Honzou Turkem. Na třetích místech skončili Vlašic s Ptáčníkem a Mitrič s Mauričem.

Dělená finále na skifu jely také třináctileté starší žákyně. Nejlépe si vedla Petra Křivánková, když skončila druhá, jako čtvrtá projela cílem Karla Knötigová. Pozici favoritky potvrdila mezi čtrnáctiletými skifařkami Magdalena Novotná, která nejlepším časem tento závod zcela ovládla. Na párových čtyřkách s kormidelníkem si děvčata vybojovala v jedné z jízd druhé místo (Křivánková, Snopková, Doležalová, Melská, kormidelník Helešic) a jednou skončila čtvrtá (Chlumecká, Suchánková, Balgová Anna, Vrbasová, kormidelník Jurčík). V jízdách dvojskifů starších žaček břeclavské závodnice startovaly v několika dělených finále. Z vítězství se radoval dvojskif Magda Novotná, Anna Balgová, druhé místo obsadily Petra Křivánková s Terezou Melskou, třetí byly Kateřina Snopková s Karlou Knötigovou a shodně na čtvrtém místě skončily dvojskify ve složení Jana Chlumecká a Barbora Suchánková a Tereza Doležalová a Veronika Vrbasová.

Břeclavští dorostenci se na závody v Hodoníně evidentně dobře vyspali, když na čtyřce bez kormidelníka ve složení Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil, Samuel Polach a Adam Jurčík zvítězili před posádkami Hodonína a Přerova. Na dvojkách bez kormidelníka se Neděla s Pospíšilem umístili druzí a na čtvrtém místě je doplnili Jurčík s Polachem. Královskou disciplínu, osmu, tak trochu nečekaně ovládla opět břeclavská posádka před dorostenci z ČVK Brno doplněnou dalšími závodníky a čistou osmou Hodonína. Břeclavská osma byla složena z výše uvedených členů dvojek, doplněná o Dominika Kučeru a Lukáše Rylicha a také o dva dorostence z Piešťan. Loď skvěle kormidloval Lukáš Nešpor.

Na skifu dorostenců se do finále A dokázal probojovat Dominik Kučera, kde skončil na třetím místě, Lukáš Rylich mezi patnáctiletými dorostenci skončil v rozjížďkách, když nepostoupil do finále.

Dorostenka Katka Mitričová ve společenství s dalšími děvčaty obsadila na párové čtyřce druhé místo a třetí skončila ve finále B na dvojskifu. Na skifu skončila podobně jako Rylich v rozjížďce.

Mezi juniory má momentálně břeclavské veslování početně slabší zastoupení, zejména mezi chlapci dnes břeclavský klub reprezentuje pouze Jakub Klimovič, který na dvojskifu postoupil s kolegou z Hodonína do finále A, kde obsadili čtvrté místo. Ve skifu osmnáctiletých skončil Jakub ve své rozjížďce třetí a do finále se tedy neprobojoval.

Vzhledem k méně početnému startovnímu poli závody juniorek a žen proběhly společně. Markéta Nedělová společně s juniorkami Klárou Noskovou a Leou Balgovou a kormidelníkem Lukášem Nešporem dokázali ve společenství s dalšími závodnicemi zvítězit na osmě před posádkami tvořenými společenstvím Hodonína s Olomoucí a ČVK Brno s Lodními sporty. Markéta mezi ženami přidala spolu se svojí oddílovou kolegyní Anežkou Buzrlovou ještě prvenství na párové čtyřce a ve finále skifu dojela třetí. Lea Balgová s Klárou Noskovou zase skončily druhé ve finále A dvojek bez kormidelníka.

Na dvojskif se po delší závodní pauze posadila i trenérka Slávka Kouřilová, která s kolegyní z Hodonína potvrdila pořád dobrou výkonnost a skončila druhá v kategorii žen masters.

Ve skifu mužů obsadil Aleš Suský druhé místo a se svým kolegou z Piešťan přidal třetí místo na dvojskifu. Závod dvojskifu mužů ovládl další břeclavský závodník Petr Rampula, který zvítězil společně s Michalem Gerhátem z Přerova. Ve složení Petr a Richard Rampulovi, Aleš Suský a Richard Vančo břeclavští veslaři uspěli na párové čtyřce, když porazili veslaře z Přerova a ČVK Brno.

V kategorii mužů masters skončil Antonín Přibyl ve svém děleném finále na skifu čtvrtý. Do osmy se posadili také břeclavští veteráni Václav Tuček, Zdeněk Šil a Karel Vaněk a do cíle ve společenství s dalšími veslařskými veterány dojeli na krásném druhém místě. Ve stejném závodě startoval také trenér Josef Akai, který v posádce s nejnižším věkovým průměrem suverénně zvítězil.