Dalibor Neděla mistrem světa do 23 let!

13.7.2021

Finále letošního Mistrovství světa do 23 let se patrně zapíše do paměti břeclavského veslaře Dalibora Neděly jako jeden z nejšťastnějších momentů jeho života. Spolu s Danielem Noskem, Tomášem Šišmou a Filipem Zimou totiž v závodě párových čtyřek na domácí vodě v Račicích vybojoval zlaté medaile a titul mistrů světa!

Prvním mezičasem na metě 500 metrů přitom česká posádka projela jako třetí. „Věděli jsme, že budeme mít pomalejší start než ostatní lodě a že bude potřeba do toho v prostředním kilometru šlápnout,“ okomentoval vstup do závodu čerstvý mistr světa. Domluvenou taktiku kluci dodrželi na výbornou, protože v polovině závodu již projeli mezičasem jako první a svůj náskok v dalších pěti stech metrech ještě zvýšili. Ve finiši pak museli odrazit nápor dotírajících Italů a Nizozemců. Odstup od soupeřů vybudovaný v průběhu závodu jim však k uhájení pozice stačil a kluci tak zhruba vteřinovým rozdílem zvítězili! „Nemám k tomu slov, je to má první medaile z velké akce a je to úžasný pocit, moc si to užívám,“ neskrýval nadšení Dalibor Neděla.

Nesmíme zapomenout ani na druhého břeclavského zástupce, který nás na domácím mistrovství světa reprezentoval. Aleš Pospíšil se svými parťáky z nepárové čtyřky dojel ve finále B šestý, od čtvrtého místa však tuto posádku dělilo pouhých 6 desetin sekundy. Celkově se tedy kluci umístili na 12. příčce.

Oběma břeclavským závodníkům děkujeme za reprezentaci nejen České republiky, ale i našeho klubu!