Zlatá medaile pro Novotnou

1. 7. 2014

Zvyšující se zájem mládeže o veslování potvrdilo Mistrovství České republiky ve veslování v Račicích, kam si mladí veslaři jeli vyzkoušeli kvality dráhy místa konání Mistrovství Evropy 2015.

V pátek i sobotu se žáci a dorostenci snažili kvalifikovat přes rozjížďky a semifinále do nedělních bojů o medaile, což se podařilo jako jediné Magdaléně Novotné ve všech třech disciplínách. A jako jediná se radovala ze zlaté medaile ve dvojskifu mladších žaček společně s Kohoutovou z Třeboně. Vteřinové rozdíly v cíli mezi loděmi svědčily o vyrovnanosti závodu. O to víc je vítězství cenné. Ve skifu a párové čtyřce dojela na 6. místě společně s Melskou, Mikuličovou, Kocmanovou.

Poprvé se na MČR představily Tereza Melská a Bára Mikuličová na skifech a Tereza překvapila pěkným 4. místem. Bára zvítězila v B-finále a celkové 7. místo je také úspěchem a příslibem pro příští rok. Pro dvojskif Kocmanová, Křivánková byla úspěchem už samotná účast a postup do semifinále MČR.

Mladší žáci měli letos velmi kvalitní soupeře z Čech, se kterými se poměřili až v Račicích. Letošní mistři Moravy na párové čtyřce Helešic, Polášek, Turek, Kubík, korm. Nešpor dojeli ve finále A na 5. místě opět jako nejlepší Moraváci za loděmi Prahy a Děčína. Ještě lépe se dařilo Poláškovi na skifu, který si vybojoval 4. místo. Společně s Matějem Helešicem zasedl do dvojskifu a 12. místo z 31 posádek bylo maximem pro tuto posádku.

Ještě větší konkurenci, která zatím nebyla na mistrovsví překonána, měli Neděla a Rylich ve společenství s veslaři z Hodonína ve čtyřce párové, když se sešlo na startu postupně 36 lodí. Jen v této disciplíně to bylo 144 mladých veslařů! Naši veslaři postoupili do finále C a obsadili celkově 16. místo. Dorostenci bratři Klimovičovi, Dovrtěl a Schmidt dojeli na čtyřce bez kormidelníka celkově 9. a na osmě opět s Hodoňáky. Jako mistři Moravy ale nestačili na lepší posádky z Čech a dojeli na 5. místě.