Závěr poháru v Děčíně

29. 1. 2013

Na poslední kolo poháru ČR ve veslování na trenažéru se vypravila malá skupinka tří členů našeho klubu až na druhý konec republiky. Po budíčku ve 4:30 se vydali autem na cestu do sportovní haly ČEZ Sportcentra nedaleko řeky Labe v Děčíně.

Nejprve nastoupila ke svému závodu dorostenka Marie Hlavinková. Od začátku nasadila rychlé tempo, které však kvůli nedoléčené viróze neudržela a dojela na 5. místě. O několik minut později předvedla zkušenou jízdu juniorka Anežka Buzrlová, která byla ze začátku na posledním místě. Od poloviny tratě začala stahovat náskok ostatních závodnice a nakonec dojela těsně pátá.

S velkým očekáváním vstoupil do závodu mužů lehké váhy Aleš Suský. Na začátek zvolil lehčí tempo a držel se zhruba v polovině startovního pole. 300 metrů před cílem začal mohutně finišovat a dotahoval se na druhého Vraštila, který nakonec uhájil těsný náskok tří desetin sekundy. Nicméně i 3. místo zajistilo Alešovi celkové vítězství v letošním poháru ČR.