Z Mistrovství Rakouska 1x zlato a 2x bronz

29. 1. 2008

V neděli 27. 1. 2008 startovali břeclavští veslaři na mezinárodním Mistrovství Rakouska ve veslování na trenažéru. Za účasti šestatřiceti veslařských klubů z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a Česka skončil náš klub na pěkném devátém místě. Pokud vezmeme v úvahu v tomto lyžařském období účast pouze dorostenců, jednoho juniora a veteránů, o to více nás celkové umístění těší.

Ve Vídeňské sportovní hale bylo ve dvou řadách uspořádáno 18 veslařských trenažérů Concept 2, což umožnilo rychlý průběh závodů. V nejvíce obsazeném závodě dorostenců si z našich vedl nejlépe David Malík, který skončil na slušném devátém místě. Jan Krátký si svým časem zlepšil osobní rekord a patřila mu 20. příčka. Necelou vteřinu za ním přijel Martin Mikýsek na 21. místě.V závodě juniorů se Aleš Suský po celou dobu závodu držel na šestém místě, ale díky drtivému finiši se v cíli radoval z bronzové příčky.

Jedinou zlatou medaili získal ve své veteránské kategorii trenér Josef Akai. Další bronzovou medaili vybojovali naši nejstarší veteráni v kategorii nad 60 let v závodě družstev, kteří jeli v sestavě Josef Akai st., Václav Zajdák, Václav Tuček a čerstvý důchodce Jaroslav Florus. Těžký úkol na sebe vzali naši dorostenci David Malík, Adam Šmerda a Jan Krátký, kteří se společně s Alešem Suským postavili do závodu družstev se staršími juniory. Po krásném a dramatickém závodě skončily na šestém místě.