Z Mistrovství ČR juniorů a seniorů dovezli břeclavští veslaři 8 medailí

8. 7. 2013

Stejně jako minulý týden i o tomto víkendu bojovali břeclavští veslaři v Račicích o medaile, tentokrát na Mistrovství České republiky juniorů a seniorů. Letos byl při této příležitosti pořádán také nultý ročník Mezinárodní račické regaty, která zajistila domácím závodníkům kvalitní konkurenci z Německa, Slovinska, Rakouska a Slovenska. I přes to se všichni veslaři SVK Břeclav domů vraceli alespoň s jedním cenným kovem.

V kategorii juniorek reprezentovala Břeclav kromě Anežky Buzrlové a Markéty Nedělové také dorostenka Marie Hlavinková, která si postup na tyto závody zajistila umístěním do třetího místa na dorosteneckém mistrovství. Mezi skifařkami startovala Anežka Buzrlová, která zvítězila v malém finále, což znamená celkové 7. místo. Na dvojskifu společně s veslařkou z Přerova obsadily čtvrtou příčku. Ve stejné disciplíně startovala také Markéta Nedělová, která si ve společenství se závodnicí z Brandýsa nad Labem dojela pro celkové 12. místo. Bronzovou medaili pak Anežka Buzrlová vybojovala v závodě osem. Marie Hlavinková získala bronzy hned dva. Jeden na dvojce bez kormidelníka spolu s veslařkou Bohemians Praha, druhý na párové čtyřce. Tuto posádku posílila na místě nemocné veslařky Markéta Nedělová. V takové sestavě dokázala stříbrná posádka z dorosteneckého mistrovství porazit i letošní mistryně a vybojovat pro klub další cenný kov.

Jediné stříbro do Břeclavi přivezla dvojka bez kormidelníka Jakub Starnovský, Lukáš Helešic, kterým se nepodařilo porazit pouze úřadující juniorské mistry Evropy z Rakouska, se kterými se utkají také na Mistrovství světa juniorů v litevském městě Trakai. Spolu s Petrem Rampulou a Richardem Rampulou vybojovali v dramatickém závodě čtyřek nepárových bez kormidelníka bronz. Všichni čtyři doplnění závodníky Smíchova dosáhly stejného umístění i mezi osmami juniorů. Petr a Richard Rampulovi startovali také na skifech. Richardovi se nepodařilo probojovat z jízd na čas, kdy závodníci startují za sebou v minutových intervalech, do klasického semifinále. Petr si dojel ve finále B pro 5. místo, což pro něj znamená celkové 11. místo.

Jediným seniorem reprezentujícím břeclavský klub byl Aleš Suský. Na skifu medailové očekávání nenaplnil a do cíle dojel na smolném čtvrtém místě. Spolu se třemi závodníky z ČVK Praha vybojoval na nepárové čtyřce mužů lehkých vah bronzovou medaili. Poslední medaili do sbírky břeclavských závodníků přidal na párové čtyřce ve společenství Otrokovic. V této disciplín získal také bronz.

Všichni břeclavští juniorští závodníci mohou díky svým umístěním startovat také na Mistrovství České republiky do 23 let konaném za týden na rybníce Svět v Třeboni spolu s veteránským mistrovstvím, kterého se zúčastní i někteří veteráni SVK Břeclav.