XVI. Mistrovství ČR na dlouhé dráze Hořín

7. 4. 2015

V sobotu 4. 4. 2015 se na kanále mezi Vraňany a Hořínem na trati dlouhé 6 km konalo Mezinárodní mistrovství ČR na dlouhé dráze.

Lukáš Helešic, nyní už startující v dresu Dukly Praha, avšak zatím (než dokončí maturitní ročník) trénující v Břeclavi, který byl v lednu oceněný jako talent roku 2014, si vedl nadmíru dobře. Prvním rokem startující v kategorii mužů zvítězil se svým novým kolegou Jakubem Podrazilem na této zrádné trati v disciplíně dvojka bez kormidelníka, když porazili kolegy z Dukly Praha o 2,5 vteřiny.

Dále se dobře vedlo Petru Rampulovi, jenž skončil na skifu mezi muži lehké váhy do 23 let na pátém místě časem 24:27 minut. Jeho bratr Richard startoval také na skifu, ale jelikož nesplňuje váhový limit pro kategorii lehké váhy, startoval i proti úřadujícímu mistrovi světa, Ondřeji Synkovi. Svým výkonem obsadil 30. příčku, i když jeho závodní čas byl pouze o šest vteřin horší než čas jeho bratra Petra.

Podobně jako Richard se v druhé polovině výsledkové listiny objevily Anežka Buzrlová a Markéta Nedělová startující ve skifu žen, za dorostence Dalibor Neděla a Adam Jurčík, taktéž závodící v disciplíně skif, a junioři Jakub Klimovič a Petr Schmidt, kteří spolu usedli do dvojky bez kormidelníka.

V tomto závodě se výrazně projevily natrénované kilometry, které slouží jako odrazový můstek i pro následující reprezentační kontrolní závody. Bohužel naše seniory a seniorky čeká maturita a přijímací zkoušky na vysoké školy, tudíž jsme doposud žádné soustředění neabsolvovali, a proto se také umístění na předních pozicích neočekávala.