Vzácné setkání

4. 3. 2012

V letošním roce se pojede 99. ročník Primátorek. Tradicí posledních let je vítězství pražské Dukly. Mezi vítěze tohoto nejslavnějšího závodu se v roce 1954 a 1956 se zapsali i veslaři SVK Břeclav.

V souvislosti s připravovanou publikací ke stoletému výročí Primátorek se sešli v kanceláři klubu čtyři aktivní účastníci tohoto slavného triumfu – Antonín Malinkovič, Martin Straka, František Matějíček a František Šveda. Po procházce areálem klubu se rozpomínali na dobu před téměř šedesáti lety. A bylo na co vzpomínat. Autor publikace Tomáš Čechtický, Jiří Holobrádek z Břeclavska, zástupci výboru klubu František Pafkovič a Ing. Luboš Krátký se dozvěděli hodně zajímavých informací. Je až s podivem, že dost věcí se za ta léta nezměnilo. Již tenkrát závodili břeclavští na osmě staré dvacet pět let a téměř stejně starou osmiveslici mají k dispozici současní veslaři. Snad s jediným rozdílem: současný hudeček už jako nový zdaleka nesplňoval požadavky na kvalitní loď. Stejný se zdá i náhled Prahy na malé venkovské oddíly.

Příjemné posezení se protáhlo na několik hodin a najednou se zdálo, že těch šedesát let snad ani nebylo. Vypadalo to, že se na klubu sešli chlapi, kteří se bavili stejně jako před mnoha léty.

Staří veslaři diskutují

Staří veslaři diskutují

Setkání veslařů

Setkání veslařů