Výsledky ze Šintavy

15. 9. 2008

Poslední zbytky tepla se snaží využít veslaři k závodům. Každý víkend se konají soutěže po celé republice i v zahraničí. Břeclavští veslaři se  rozdělili na dvě skupiny. Ambiciózní dorostenci odjeli do rakouského Villachu a nejmladší se zúčastnili závodů na Slovensku.

V rámci oslav 585. výročí povýšení městečka Šintava na královské město se zde na řece Váhu konala tradiční Šintavská zákruta. Sobotní dlouhé tratě a nedělní sprint na 500 metrů přinesly zajímavé závody. Jednotlivé závody bodovali do poháru chlapců a do poháru děvčat. Do poháru chlapců chyběli body dorostenců. Zejména díky mladším žačkám, které zde neměli konkurenci, putoval pohár pro děvčata do Břeclavi. Markéta Akaiová, Robina Bolečková a Silvie Hirtová sbírali body za vítězství ve čtyřkách, skifech i dvojskifech. Těžší konkurenci už měly starší žačky Adriana Švédová, Petra Martínková a Karolína Káňová.

Snad nejvíc potěšilo prvenství na dvojskifu, které potvrdilo neustálý výkonnostní růst těchto děvčat. Petra Pafkovičová  bojovala mezi dorostenkami, kde nestačila na velmi dobrou Homzovou z Hodonína. Obě společně pak nedaly nikomu šanci na dvojskifu. Petr a Richard Rampulovi kralovali mezi mladšími žáky. Ti své závody pojali jako oslavu sundání sádry ze zlomených prstů na ruce Richarda a všechny medaile pro mladší žáky patřili právě závodníkům z Břeclavi.

Svoji sbírku medailí začínají rozšiřovat i Lukáš Košťál a David Halady jako členové párové čtyřky a v případě Lukáše prvenstvím na dvojskifu. Petr Rampula startoval i mezi staršími žáky. Společně s Jakubem Starnovským vyhráli po tuhém boji dvojskif a se závodníky Olomouce zvítězili i na čtyřce. Souboj starších žáků na skifu měl být přímou konfrontací mezi mistrem republiky mladších žáků Petrem Rampulou a stříbrným z mistrovství starších žáků Jakubem Starnovský. Tento závod měl pro břeclavské velmi trpkou příchuť. Po kolizi se čtyřkou došlo ke  zničení lodě Starnovského a tento souboj byl překažen. Naštěstí pro závodníka vše skončilo jenom koupelí. Přesto prvenství Petra v tomto závodě před závodníkem Olomouce bylo přesvědčivé. Junioři Pavel Bortlík a Tomáš Malinkovič úspěšně vítězně bodovali na párové čtyřce mezi muži a zasloužili se i o prvenství v závěrečném závodě osem.