Výsledky z Přeboru škol ve veslování na trenažéru

22. 4. 2007

20. dubna proběhl 0. ročník Přeboru škol ve veslování na trenažéru Formule Concept 2. Závodu, jenž zahájili  místostarosta Ing. Humlíček, který převzal nad přeborem záštitu, a vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a sportu a Ing. Vaculík, se zúčastnilo celkově 71 sportovců ze škol Kupkova, Komenského a Na Valtické.

Průběh závodů se promítal pomocí dataprojektoru na stěnu tréninkového bazénu, aby školy mohly povzbuzovat své favority. Závodilo se v jednotlivcích ve třech věkových kategoriích rozdělených na hochy a děvčata. Závodníci za umístění sbírali body jako ve Formuli 1 do týmové soutěže Formule Concept 2 o putovní  pohár, který vyhrála ZŠ Komenského.

Po předání medailí vítězům jednotlivých kategorií si místostarosta Humlíček zajel čestný závod s trenérem a dlouholetým reprezentantem Josefem Akaiem. Přestože se jednalo o 0. zkušební ročník, podařilo se organizátorům dodržet časový plán a celý přebor měl patřičný spád. Nadšení a nasazení závodníků bylo tak vysoké, že příští školní rok proběhnou dle plánu další kola přeboru a věříme, že pošlou své zástupce i školy, které pro účast v nultém ročníku nenašly odvahu.

Poděkování patří městu Břeclav, které zajistilo pořízení dataprojektoru, firmě Autocont CZ a.s., která dodala počítač na zpracování výsledků, včetně programu na závody, firmě Hortim, která dodala ovoce pro vítězné závodníky a mladým veslařům, kteří se podíleli na organizaci závodů.

0. kolo výsledky