Vrchol sezony pro veterány a juniory

12. 7. 2012

V pátek odjíždí výprava břeclavských veslařů do jihočeské Třeboně, aby změřila síly se zbytkem republiky a zahraničními posádkami Slovenska, Polska, Francie a Rakouska na Mezinárodním mistrovství republiky juniorů a veteránů. Do některých juniorských závodů zasáhnou i úspěšní dorostenci a dorostenky, kteří získali medaili před dvěma týdny v Račicích.

Za veterány budou závodit skifaři Zdeněk Šil a Josef Akai, na dvojskifu pojede Šil spolu s Karlem Vaňkem a Akai s Milanem Novotným. Akai a Novotný také pojedou ve společenství na párové čtyřce. Naše dvě úspěšné veteránky Blanka Mikýsková a Slávka Kouřilová usednou do sesterského dvojskifu. Spolu pojedou také osmu ve společenství a Mikýsková pojede ještě v párové čtyřce s brněnskými závodnicemi. Kouřilová pojede se Šilem dvojskif mix a Akai s olomouckou závodnicí.

Juniorských závodů se zúčastní dorostenci Lukáš Helešic a Richard Rampula na čtyřce a na párové čtyřce s Petrem Rampulou, dorostenka Markéta Nedělová na párové čtyřce, juniorka Anežka Buzrlová na osmě a skifu a také junior Jakub Starnovský na dvojskifu a čtyřce párové.