Víkendové závody na brněnské přehradě

21. 5. 2013

Za účasti veslařských výběrů z Německa, Rakouska a kompletní české špičky se konala v Brně 42. Mezinárodní regata mládeže. Jediné vítězství pro SVK Břeclav získala dvojka bez kormidelníka juniorů Lukáš Helešic a Jakub Starnovský. Jejich vítězství systémem start–cíl a suverénní náskok o 28 sekund naznačuje slušnou formu před nadcházejícím Mistrovstvím Evropy juniorů.

Další finálovou posádkou byla v Brně dorostenecká skifařka Marie Hlavinková, která skončila na slušném čtvrtém místě. Stejného umístění dosáhla i na čtyřce párové s kolegyněmi z Brna a Olomouce.

Těsně pod stupni vítězů zůstali i bratři Petr a Richard Rampulovi, když na dvojskifu juniorů vybojovali taktéž čtvrté místo. V následném závodě čtyřek bez kormidelníka si společně se závodníky z Pardubic přijeli pro šesté místo. Na stejné umístění dosáhli také břeclavští juniorští skifaři David Halady a Markéta Nedělová.

Další bratrská dvojice z SVK Břeclav Ondřej a Jakub Klimovičovi startovali na dvojce bez kormidelníka. V rozjížďce pro technické problémy na lodi skončili na pátém místě a byli posunuti jen do finále B, ve kterém zvítězili a obsadili konečné sedmé místo.

Sedmá byla nakonec i břeclavská juniorka Anežka Buzrlová na dvojskifu s kolegyní z Přerova. V rozjížďce holky vyřadila česká reprezentační posádka a silné soupeřky z Rakouska. Ve finále B pak zvítězily s velkým náskokem.