Vezeme pět titulů z MČR ve sprintu!

24. 9. 2019

Předposlední zářijový víkend v račické Labe Aréně tradičně patřil Finále Českého poháru ve veslování, kterému v pátek předcházelo Mistrovství České republiky ve sprintu. Z divácky atraktivních „sprintů“, kde závodníci poměřují síly se soupeři na pětisetmetrové trati, si břeclavští veslaři přivezli šest medailí, z toho pět zlatých!

O velké překvapení se postaral svým vítězstvím v závodě skifů mužů Dalibor Neděla, když porazil i letošního účastníka Mistrovství světa do 23 let Filipa Zimu z pražské Dukly. „V rozjížďce jsem si své soupeře chtěl oťukat a do finále jsem postupoval pohodlně z druhé pozice. Věděl jsem, že u sprintu je základem udělat kvalitní start, což se mi povedlo, a hned od začátku jsem se ocitl ve vedoucí pozici. Svůj náskok jsem pak směrem k cíli ještě navyšoval. S výsledkem jsem velmi spokojený, ale závod to byl bolestivý,“ popsal průběh cesty k titulu mistra republiky Dalibor Neděla.

Druhou zlatou medaili si pak Neděla pověsil na krk spolu s parťákem Alešem Pospíšilem po výhře na dvojce bez kormidelníka mužů

Dva tituly mistryně republiky na krátké trati vybojovala také Nedělova sestra Markéta. Nejdříve zvítězila spolu se závodnicemi z Pardubic na párové čtyřce, další zlato vybojovala na osmě. Do své medailové sbírky pak přidala ještě stříbro ze závodu nepárových čtyřek. „Sice mě trochu mrzí, že se mi nepodařil zlatý hattrick,
na druhou stranu, sprinty jsou moje nejoblíbenější závody, takže jsem si je jako každý rok užila, nehledě na výsledky“, uvedla Nedělová.

O poslední medaili pro břeclavské barvy se postarala nepárová čtyřka dorostenců ve složení Matěj Halady, Martin Ježek, Petr Polášek, Marek Dvořák. Chlapci zvítězili s pohodlným dvouvteřinovým náskokem a vylepšili tak své umístění z červencového mistrovství republiky na klasické dráze, kde skončili druzí.

Ani z víkendového Finále Českého poháru ve veslování se břeclavští veslaři nevrátili s prázdnou. Hned o tři medaile se postarala Markéta Nedělová. Stříbro vybojovala spolu se závodnicemi z Brna a Otrokovic na párové i nepárové čtyřce. Děvčata v obou závodech nestačila na posádky Slavie Praha, která v ženské kategorii v celoročním bodování Poháru zvítězila. Pro bronz si na závěr náročného víkendu Nedělová doveslovala na dvojskifu s parťačkou z Uherského Hradiště.

Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem společně do lodi usedli i tentokrát, pro změnu však v závodě dvojskifů mužů. Zde si vedli velmi dobře a pro Břeclav získali další cenný kov – stříbro.

Dorostenci na nepárové čtyřce ve stejném složení jako v pátek opět ukázali své kvality, když cílem projeli jako druzí, a Slovácký veslařský klub se tak mohl radovat ze zisku medaile již popáté.

Sítem rozjížděk se do finále povedlo postoupit ještě čtyřem dalším břeclavským posádkám – osmě dorostenek (Tereza Melská, Karla Knötigová, Sabina Skoumalová), osmě dorostenců (Matěj Halady, Martin Ježek, Petr Polášek, Marek Dvořák), nepárové čtyřce dorostenek (Tereza Melská, Karla Knötigová) a párové čtyřce mužů (Dalibor Neděla, Aleš Pospíšil, Adam Dalibor Jurčík, Antonín Přibil). První tři jmenované posádky do cíle doveslovaly na neoblíbeném čtvrtém místě, přičemž dorostenky na čtyřce dělila od bronzové medaile pouhá sekunda, muži skončili pátí.