Veslařští senioři úspěšní na Hradišťském šestikiláku

12. 10. 2016

O uplynulém víkendu proběhl v Uherském Hradišti distanční závod skifů a dvojek bez kormidelníka „Hradišťský šestikilák“. Účastnili se ho veslaři od kategorie dorostu výše a ani břeclavští závodníci při něm nechyběli. Pro mládež je tento závod jedním z nejdůležitějších v sezóně, neboť na základě jeho výsledku mohou být zařazeni do Sportovního centra mládeže. Paradoxně se více dařilo břeclavským seniorům.

Hned v prvním závodě celého programu měla Břeclav své zastoupení. Na dvojce bez kormidelníka juniorů ji reprezentovali Dalibor Neděla s Alešem Pospíšilem. Závod se pro tuto dvojici však nevyvíjel podle jejich představ a v cíli se museli spokojit s 13. místem. Mezi juniorskými skifaři se v dresu SVK Břeclav na start postavili Dominik Kučera a Adam Dalibor Jurčík. Dominik šestikilometrovou trať dokončil na 29. místě, což představuje umístění přibližně v polovině startovního pole, Adam dojel 42. Nutno podotknout, že pro všechny čtyři jmenované chlapce šlo o vůbec první závod v kategorii juniorů, kdy bojovali i proti soupeřům o rok starším. Juniorkám Kláře Noskové a Leoně Balgové účast v závodě překazila nemoc.

Mezi dorostenci o co nejlepší umístění bojovali Samuel Polach a Lukáš Rylich, a to na dvojce bez kormidelníka. Cílem projeli jako 10., avšak vzhledem k tomu, že v této sestavě chlapci absolvovali jen několik málo tréninků, lze do budoucna očekávat zlepšení. Dorostenka Kateřina Mitričová, která od září kvůli studiu trénuje v Brně, absolvovala „šestikilák“ na skifu. Ve výsledkové listině jí patří 26. příčka.

Velmi se dařilo mužům, skifařům lehkých vah, Aleši Suskému a Petru Rampulovi. Alešův vyrovnaný výkon pro něj znamenal stříbrnou medaili. Petr až do 4. kilometru také držel medailovou pozici, avšak v cíli za bronzem zaostal o 5 sekund. Závodnice kategorie žen Markéta Nedělová tentokrát usedla do dvojky s parťačkou z Pardubic, Zuzanou Příhodovou, a vybojovaly stříbro.

Stejně jako loni, i letos pořadatelé do programu Hradišťského šestikiláku zařadili závody dorostu ročníku 2002, tedy veslařů a veslařek, kteří do této kategorie spadají prvním rokem a o dres SCM dle jeho pravidel ještě bojovat nemohou. „Na zkušenou“ šestikilometrovou trať absolvoval Šimon Helešic, který skončil 13. Mezi dorostenkami pak Magdalena Novotná, která dojela 5. a určitě může na zařazení do SCM příští rok pomýšlet, a také Anna Balgová, jež dojela 12.

Příští týden čeká všechny tři zmíněné seniory pravděpodobně poslední letošní závod na vodě, šestikilometrový Memoriál Jaroslava Ondráka a Milana Suchopára v Praze, který musí nově absolvovat všichni, kteří chtějí příští rok usilovat o reprezentaci.