Veslařský halový triatlon v Lounech

27. 11. 2012

Na letošní ročník Veřejného halového triatlonu v Lounech se přihlásilo 552 účastníků oproti loňským rekordním 398. Pořadatelé nechtěli omezovat počet startujících a pro udržení hladkého chodu soutěže zvolili zkrácení závodních tratí na polovinu. Kategorie žactva tedy veslovaly na trenažéru 250 metrů, 500 metrů jely na spinningovém kole a 240 metrů běhaly. A kategorie od dorostenců výše startovaly na trati dvojnásobné. Vše se odehrávalo v místní sportovní hale.

Hned v prvním závodě nám udělala radost Magdaléna Novotná, která skončila na druhém místě. Matěj Helešic, i když zvítězil ve svém děleném závodu, časově nestačil na medaili (6. místo). Poté startovala Tereza Hlavinková, která zvítězila jak ve svém závodě, tak i celkově a získala zlatou medaili.

Vlastík Duchoň po těžkém boji skončil na 8. místě, když ho dělily od medaile pouhé 3 vteřiny. Dalibor Neděla, stejně jako Matěj Helešic, vyhrál svůj závod, ale další dělené závody byli rychlejší (8. místo). Jako například ten, kde startoval Jan Holbík a celkově vybojoval 4. místo. O kategorii výše si vedl statečně Radim Dovrtěl, který se dokázal probít do nejlepší desítky (přesné umístění nám do uzávěrky organizátoři neposlali). David Schuster a Jaromír Grůza absolvovali svůj první závod a získávali cenné zkušenosti.

Mezi juniorkami skončila Anežka Buzrlová na čtvrtém místě. Loňský celkový vítěz Aleš Suský měl trochu obavy z kratší trati, ale nakonec zvítězil stejně suverénně jako loni.