Veslařské mistrovství ČR

14. 7. 2008

Veslařské mistrovství České republiky pokračovalo o víkendu kategoriemi juniorů, dospělých a veteránů. Počasí se tentokrát vyřádilo. Na páteční rozjížďky byla úmorná vedra a v neděli, kdy se jela finále, hustě pršelo.

Přes nevyzpytatelné podmínky se junioři snažili splnit největší cíl – účast ve finále. Tam se totiž předvedli nejen nominovaní závodníci na MS juniorů, ale i ti potencionální, kteří si nominaci nevyjeli, a proto byla konkurence skutečně velká. Účast v A finále se bohužel nepodařila a tak přece jenom malá radost z výhry v B finále a 7. místa potěšila dvojskif Miroslav Čapka, Aleš Suský a hned za nimi přijela posádka Pavel Bortlík, Tomáš Malinkovič.

Všichni společně pak zasedli do čtyřky párové a obsadili v B finále 2. místo. Pro medailisty z dorosteneckého MČR je možnost startu v juniorské kategorii a toho využil M. Mikýsek ve čtyřce párové. Pro dorostence to znamená kromě věkového rozdílu téměř 3 let i o 500 metrů delší trať. Proto lze brát 4. místo v A finále jako úspěch.

Stejného umístění dosáhla dvojka bez kormidelníka J. Akai, J. Krátký v A finále závodu SCM – talentovaná mládež. Tyto závody jsou kvalitou účasti srovnatelné s MČR, proto potěšilo 7. místo na skifu D. Malíka mezi skifaři z celé ČR. Další skifař L. Jelen skončil 25.

Nejúspěšnější tentokrát byli veteráni – Josef Akai starší získal 2 zlaté medaile na skifu a ve čtyřce párové, B. Mikýsková zvítězila na osmě ve společenství moravských klubů. Z. Šil, J. Michálek dojeli na dvojskifu 6. Po několikatýdenním odpočinku čeká veslaře tradiční Slovácká regata v Břeclavi.