Veslařské čtyřky byly v Neratovicích úspěšné

10. 5. 2010

Vytrvalý déšť, zvednutá hladina Váhu a nečistoty v závodní dráze překazily pořadatelům ze slovenského lázeňského města Piešťany uspořádat závody O pohár SNP.

O zrušení závodů informovali břeclavské veslaře ve čtvrtek v podvečer.  Proto se narychlo měnil plán a místo na východ odjela hrstka veslařů na západ do Neratovic. Podařilo se domluvit dohlášení do závodů, zapůjčení lodí, ubytování a mikrobus. Přestože se jednalo o improvizování dosáhli v Polabí zástupci SVK Břeclav velmi slušných výsledků.

Starší žáci odjeli na starých vypůjčených čtyřkách dva velmi dobré závody. V párových čtyřkách to bylo díky vylosování snadnější prvenství, ale ve čtyřkách s kormidelníkem narazila posádka Petra Rampula, Lukáš Helešic, Ludvík Koňařík, Kryštof Kouřil a Richardem Rampulou na kormidle v plném závodním poli na kvalitní posádku z Neratovic. Přestože start nebyl podle představ, průběh závodu přesvědčil o jasné nadvládě břeclavské lodi. Žáci přidali ještě prvenství na dvojskifu (P. Rampula, L. Helešic), i ve skifech jednotlivých ročníků.

Petr Rampula v ročníku 1996 a Kryštof Kouřil mezi ročníkem 1997. V žačkách dojela Robina Bolečková druhá na skifu, druhá byla společně s veslařkami Tatry Smíchov na párové čtyřce a s Dagmar Novákovou dojely třetí na dvojskifu. Dorostenec David Cupal se ve své první závodní sezóně trvale zlepšuje a výsledkem bylo těsně druhé místo za domácím Jandourkem. Odstup dalších závodníků již byl veliký.

Teď mají břeclavští nabitý kalendář. Tento víkend se rozloží síly. Mládež bude závodit na veslařských závodech v Hodoníně a ti starší na závodech dračích lodí v areálu klubu.