Veslařská regata s mezinárodní účastí Hodonín

1. 6. 2011

Za účasti moravských a slovenských klubů se v Hodoníně konala Mezinárodní veslařská regata určená pro všechny věkové kategorie. Družstvo břeclavských veslařů se zúčastnilo téměř v plném počtu.

Mladší žáci dosud moc zkušeností se závoděním nemají, zatím se učí, ale přesto se snažili vydat ze sebe to nejlepší. Tentokrát se jim vyhly technické závady na lodi, které je provázely v minulých dvou závodech. Čtyřka párová ve složení Jan Holbík, Radim Dovrtěl, Dalibor Neděla a Tomáš Hradil skončila druhá. Své uplně první závody absolvoval Vlastimil Duchoň a umístil se na třetím místě v kategorii skifů.

Starší žáci Kryštof Kouřil a Lukáš Košťál zvítězili ve dvojskifu, každý ve své jízdě na skifu a společně s Jakubem a Ondřejem Klimovičovými získali zlatou medaili i za čtyřku párovou. Ve stejné disciplíně zvítězily také starší žačky Robina Bolečková, Claudie Dřevová a Marie Hlavinková společně se závodnicí Flamíkovou z Hodonína.

Břeclavští dorostenci Petr Rampula, Richard Rampula, Lukáš Helešic a Jakub Starnovský budou již příští týden reprezentovat Českou republiku v Maďarsku na závodech Olympijských nadějí ve čtyřce nepárové a to, že mají výbornou formu se potvrdilo i v Hodoníně, když v této disciplíně porazili mimo jiné i velmi kvalitní loď Otrokovic a zvítězili. Závod osem byl generálkou před nejstarším českým závodem, Pražskými Primátorkami, a byl taktéž v režii břeclavských. Posádka dorostenecké čtyřky nepárové (místo Starnovského do osmy usedl David Halady) se spojila se čtyřkou z Lodních sportů Brno a v tomto závodě nenašli přemožitele.

Dorostenka Anežka Buzrlová opět potvrdila své kvality, když s velkým náskokem zvítězila v závodě skifů. Další dorostenka Dagmar Nováková se neprobojovala do finále.

Při neúčasti Martina Mikýska, který bojoval za Českou republiky na Světovém poháru v Mnichově byl Aleš Suský jediným břeclavským mužem v Hodoníně. Vyhrál v kategorii skif před českým reprezentantem Petrem Čablou o délku více než jedné lodě, ale byl posléze diskvalifikován za špatné projetí dráhy.

V soutěži družstev O pohár starosty města Hodonína skončila Břeclav čtvrtá.

Vítězná osma

Vítězná osma