Veslařská ergoshow v Hodoníně

11. 12. 2019

V sobotu 7. 12. se v hodonínské hale TEZA konala ERGOSHOW 2019. V rámci této sportovní show se jely na veslařských trenažérech celkem tři soutěže: I. kolo poháru ČR, Žákovský trojboj a I. kolo poháru univerzit. Břeclavští závodníci ze Slováckého veslařského klubu se zúčastnili především prvních dvou akcí.

Na nejlepší umístění mezi startujícími muži dosáhl Aleš Pospíšil, když dojel na 2. místě hned za závodníkem pražské Slavie Václavem Zittou, který je reprezentantem ČR v této disciplíně. V kategorii mužů lehké váhy dojel na třetím, tedy medailovém místě Adam Jurčík. Dorostenci, junioři a juniorky břeclavského klubu si také porovnávaly své síly s konkurencí z celé ČR, ale tentokrát bez medailových úspěchů.

Zato žačky a žáci SVK Břeclav získali celkem tři bronzové medaile. Žákovský trojboj se skládal ze tří disciplín: jízda na veslařském trenažéru, člunkový běh a Jacíkův test. Mladí veslaři tedy museli prokázat nejen sílu, ale také obratnost a dobrou fyzičku. První bronzovou příčku v kategorii starších žaček získala Gabriela Snopková. Potom stejné umístění mezi o rok mladšímu děvčaty vybojovala Petra Kováříková a nakonec v silně zastoupeném závodu mladších žáků byl bronzový také Lukáš Kašík.

Petra Kováříková nám ke svému závodu řekla: „Z medaile jsem byla hrozně překvapená, protože jsem celkem pokazila jízdu na trenažéru, ale pak jsem zabojovala hlavně při tom Jacíkově testu no a vyšlo to.“

Za zmínku stojí také umístění břeclavské odchovankyně Anežky Buzrlové, která se v dresu Univerzity Karlovy zúčastnila závodů akademiků. V kategorii jednotlivců získala stříbro a v týmových soutěžích dvakrát zlato. Velmi se dařilo i Magdaleně Novotné, nyní startující v dresu Pardubic, která nedala soupeřkám šanci a v kategorii juniorek ve skvělém čase 7:16,5 suverénně zvítězila.