Veslaři závodili v Ostravě

25. 9. 2014

Minulý víkend 20. – 21. 9. závodili mladí závodníci Slováckého veslařského klubu Břeclav na regatě O Perunův pohár v Ostravě. Teprve letos slavili v Perunu loňských 120 let od založení klubu, protože před rokem jim tuto oslavu „vzaly“ Primátorky, které se přesunuly na podzimní termín. K výročí jim přijel osobně poblahopřát i předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček, který se závodů i aktivně zúčastnil.

Z naší výpravy, kterou tvořili především ti nejmladší závodníci, sklidili nejvíce prvních míst mladší a starší žáci. Mezi nejúspěšnější patřili Petr Polášek a Jan Turek, kteří vyhráli všechny disciplíny, ve kterých startovali. Oba zvítězili ve své jízdě na skifu, společně potom vyhráli na dvojskifu a nakonec ještě brali první místo i na čtyřce párové spolu s Timonem Vlašicem, Tobiášem Mitričem a kormidelníkem Lukášem Nešporem. Vlašic a Mitrič také vyhráli svou jízdu na dvojskifu a Nešpor zase zvítězil na skifu.

Závodní zkušenosti sbírali Lukáš Panáček a nejmladší účastník výpravy Adam Blažek. Ten si ze závodu přivezl i svou první medaili za vítězství na skifu. Mladší žákyně Petra Křivánková posbírala dvě druhá místa na dvojskifu se závodnicí z Uh. Hradiště a bojovně jela závod na skifu, ve kterém jen těsně na medaili nedosáhla. Starší žákyně Katka Mitričová odjela také výborný závod na skifu a lepší umístění jí uniklo jen o několik setin sekundy. Na skifu zvítězil v plně obsazeném poli starší žák Dalibor Neděla a spolu s Lukášem Rylichem získali medaile za vítězství také na dvojskifu. Adam Jurčík vybojoval po delší zdravotní pauze druhé místo na skifu a všichni společně pak byli druzí i na čtyřce párové ve společenství s Hodonínem.

S nepřízní osudu se popral dorostenec Jakub Klimovič. Nejprve musel jet závod se staršími závodníky a druhý den ho zastihla na startu silná dešťová přeháňka. Přesto všechno odjel velmi kvalitní jízdy a obsadil v obou závodech druhé místo. Tento týden čekají veslaře další závody a to Mistrovství ČR ve sprintu, Mistrovství ČR družstev a finále Českého poháru v Račicích.