Veslaři v Otrokovicích

9. 10. 2012

Na závěr mimořádně úspěšné sezony absolvovali břeclavští veslaři v Otrokovicích na přírodním koupališti Štěrkáč poslední letošní regatu na vodě. Tyto závody mají neoficiální statut Mistrovství Moravy ve sprintu. Je až s podivem, že v této malé nádrži chytili nedávno téměř dvoumetrového sumce. To se břeclavským veslařům nepodařilo, ale získali řadu cenných medailí i první závodní zkušenosti.

V nejmladších žačkách již zkušená Tereza Hlavinková zvítězila ve své kategorii skifů a na dvojskifu s Omelkovou z Otrokovic. Začínající Natálie Nováková usedla do stejných disciplín, na skifu skončila třetí, na dvojskifu s přerovskou závodnicí čtvrtá a společně s Terezou Hlavinkovou a děvčaty z Olomouce třetí na čtyřce párové.

Úspěšní byli také mladší žáci. Ve skifech zvítězil Vlastimil Duchoň mezi jedenáctiletými a Jan Holbík mezi dvanáctiletými, Dalibor Neděla v tomtéž závodě dojel čtvrtý. Na dvojskifu Holbík s Nedělou zvítězili, stejně tak jako na párové čtyřce společně s Uherským Hradištěm a Otrokovicemi.

Své úplně první závody si zde odjeli Matěj Helešic a Jaromír Grůza. Oba zvládli v náročných povětrnostních podmínkách závod na skifu a Matěj Helešic ještě dokázal získat druhé místo na dvojskifu s Vlastimilem Duchoněm.

Ve skifu starších žáků třináctiletých skončil na druhém místě Radim Dovrtěl a Matouš Helešic na čtvrtém místě. Mezi čtrnáctiletýma dojel ve své jízdě jak Ondřej Klimovič, tak i David Novák na třetím místě. Dvojčata Jakub a Ondřej Klimovičovi zvítězili ve dvojskifu starších žáků, když porazili velice kvalitní loď Otrokovic, Radim Dovrtěl s Janem Holbíkem skončili druzí a David Novák s Matoušem Helešicem čtvrtí. Závod párových čtyřek se jel jako postupový, posádka, ve které seděl David Novák a Matouš Helešic vypadla v rozjížďce a loď s Jakubem Klimovičem, Ondřejem Klimovičem a závodníky Lodních sportů Brno skončila nakonec ve finále druhá.

Jediná dorostenka, která nás reprezentovala, byla Markéta Nedělová, která zvítězila v rozjížďce skifu, ale ve finále už se jí moc nedařilo a nakonec dojela pátá.

Družstvo dorostenců bylo pro tyto závody oslabeno jelikož většina z nich po náročné a úspěšné sezoně zvolila náhradní program. Petr Rampula ve skifu nedokázal porazit letošního mistra ČR ve sprintu Šimoníka a dojel ve finále druhý. Náladu si však zlepšil na dvojskifu s Lukášem Helešicem, kdy nedali nikomu šanci a suverénně si přijeli pro zlato. Lukáš Helešic pak přidal ještě jedno zlato za dvojskif, a to s Čablou z Otrokovic, se kterým zvítězil v kategorii mužů.

Junioři Jakub Starnovský a Roman Pafkovič startovali pouze ve svých kategoriích na skifu. Starnovský mezi sedmnáctiletými skončil druhý a Pafkovič bral zlato mezi osmnáctiletými.

Závodů se zúčastnila také Petra Pafkovičová v kategorii žen a dojela třetí na dvojskifu se závodnicí z Uherského Hradiště.