Veslaři v Hodoníně

20. 5. 2009

Veslařská sezóna je v plném proudu a jedny závody střídají druhé. Po dlouhém cestování minulý týden do Neratovic, to bylo tentokrát k sousedům do Hodonína, kde se konala Mezinárodní veslařská regata. Celé dvojdenní klání se jelo jako soutěž družstev o pohár starosty města a břeclavští veslaři zde jeli obhajovat loňské prvenství.

V sobotním deštivém dnu se dařilo starším žákům Petru a Richardovi Rampulovým, Jakubu Starnovskému a Lukáši Helešicovi, kteří s přehledem zvítězili na čtyřce s kormidelníkem. V mladších žácích zvítězil na skifu Kryštof Kouřil a Lukáš Košťál, který měl obrovské problémy na startu se stabilitou, přijel třetí. Oba dva pak společně s přehledem zvítězili v závodě dvojskifů. Starší žáci si rozdělili první místa v jednotlivých jízdách skifařů a ještě k tomu přidal druhé místo David Halady. V nejlepším světle se předvedly na dvojskifu Petra Martínková s Ivetou Horákovou, které zvítězili mezi dvojskify starších žaček. Ve vítězné osmě mužů veteránů měla Břeclav zastoupení ve Zdeňkovi Šilovi a Josefu Akaiovi. Osmu žen veteránek posílila Slávka Kouřilová. Juniorky Pafkovičová, Sovová, Gajdošová a Káňová hlavně zkouší, co dva tisíce metrů dlouhá dráha představuje a přijely druhé za lodí Lodních sportů Brno.

Neděle se jela téměř v letních podmínkách. Mladší žáci dojeli na párovce ve společenství s Hodonínem druzí. Aleš Suský se ve svém prvním roce mezi muži lehkých vah zařadil mezi republikovou špičku a na závodech v Hodoníně se sešla mimořádně silná konkurence doplněná slovenskými reprezentanty. Mezi skifaři se do finále neprobojoval a v závodě dvojskifů dojel společně s hodonínským Kolaříkem na čtvrtém místě. Starší žáci si zopakovali prvenství tentokrát  na párové čtyřce, kde jim na kormidle seděla Eva Káňová. Starší žačky Petra Martínková, Iveta Horáková, Dagmar Nováková, Silvie Hirthová dojely druhé na čtyřce druhé. Svůj ostrý závodnický křest si odbyla Anežka Buzrlová na skifu a Loděk Koňařík na dvojskifu shodně třetím místem. Romanovi Pafkovičovi nepomohlo druhé místo v rozjížďce mezi dorostenci  k postupu do finále. Junioři s přehledem zvítězili v závodě osem, stejně tak jako dvojskif David Malík, Martin Mikýsek. Párovou čtyřku juniorů Mikýsek, Malík, Krátký, Akai po vítězném projetí závodu, rozhodčí diskvalifikoval pro neprojetí bojek.

Všechny tyto a mnohé další výsledky, ale také absence dorosteneckých kategorií zařadily břeclavské v konečném zúčtování na druhé místo za Otrokovice, před domácí Hodonín v soutěži družstev.