Veslaři úspěšně zahájili sezonu

20. 4. 2008

Prvním startem pro veslaře bylo Mezinárodní mistrovství na dlouhé trati v Hoříně. Na základě úspěšných výsledků v tomto závodě byli vybráni do širšího reprezentačního výběru ČR junior Aleš Suský a dorostenci Josef Akai a Jan Krátký. Tradiční jarní závody na přehradě v Brně hodně znepříjemnilo aprílové počasí. V konkurenci všech moravských i slovenských klubů se břeclavským veslařům opět dařilo.

První místa vybojovali ve dvojskifu mladších žáků Richard a Petr Rampulovi stejně jako ve čtyřce párové společně s Janem Ručkou a závodníkem z Hodonína. Další vítězství získal Martin Mikýsek ve skifu dorostenců. Dařilo se také mladším žačkám ve dvojskifech, kde obsadily Iveta Horáková a Robina Bolečková 2. místo, Markéta Akaiová s Dagmar Novákovou dojely 3. Medaili za 3. místo vybojoval také dvojskif Jakub Starnovský a Tomáš Svoboda. Párová čtyřka dorostenců ve složení Akai, Krátký, Malík, Mikýsek těsně podlehla ve finiši lodi přerovských veslařů a dojela na 2. místě.

Stejného umístění dosáhla čtyřka s kormidelníkem M. Nádvorníkem, kde Mikýska vystřídal A. Šmerda. Skifařka P. Pafkovičová se radovala ze 3. místa a o stupínek hůře dojel dvojskif A. Švédová a K. Káňová. Ve skifu dorostenců dovesloval na 6. místě M. Petrjanoš, stejného umístění dosáhl dvojskif L. Jelen, M. Nádvorník. V silné konkurenci moravských reprezentačních výběrů obsadili junioři A. Suský, M. Čapka ve dvojskifu 4. místo a T. Malinkovič ve společenství 6. místo. Juniorky T. Sovová, S. Švédová dojely na místě 2.